آبشارهای شیرآباد گلستان

1849 دفعه

آبشارهای شیرآباد گلستان در میان پارک جنگلی شیرآباد در جنوب روستای شیرآباد و در ۵۵ کیلومتری شرق گرگان و 6 کیلومتری جنوب شهرستان خان ببین در حدفاصل شهرهای علی آباد کتول و آزادشهر واقع گردیده اند. آبشارهای کوچک و بزرگی در این منطقه به دلیل شیب‌های تند رشته کوه‌های البرز در ناحیه شرقی و وجود چشمه سارهای فراوان در دامنه کوه قلعه ساران، شکل گرفته است که جاذبه های گردشگری منحصربفردی را دارا می باشد.

آبشارهای شیرآباد که به عنوان عروس آبشارهای منطقه نیز شناخته می‌شوند و به صورت پلکانی بوده که دربرگیرنده ۷ آبشار است که بزرگ‌ترین آبشار آن ۳۰ متر ارتفاع دارد و ۲ حوضچه با عمق ۴۰ تا ۸۰ متر در پای دیواره آن به وجود آمده‌است. آبشار اول ۲۵ متر ارتفاع و ۸۱ متر عمق دارد و آبشار دوم ۱۲ متر ارتفاع و به عمق ۸۰ متر است

محیط این منطقه را کوهستان و جنگل تشکیل می‌دهد؛ منطقه جنگلی شیرآباد زیستگاه خرس، پلنگ، گربه جنگلی، مرال، خوک وحشی، شوکا، و رودک می باشد. همچنین گونه‌هایی از درختان و درختچه‌ها نظیر توسکا، همیشک، ممرز، افرا، انجیلی، داردوست، خزه‌ها و گیاهان گلدار و دیگر گونه‌ها را می‌توان در این منطقه مشاهده کرد.

فاصله این آبشارها از روستای شیرآباد کمتر از ۲۰کیلومتر می باشد  و برای رسیدن به این منطقه کافی است از مسیر خان ببین به روستای شیرآباد ۵ کیلومتر را به سمت جنوب بروید و بعد از روستای شیر آباد ۳ کیلومتر جاده آسفالته را ادامه داده، سپس راه مالرویی را پیش بگیرید. این راه، به سمت آبشارها پیش می‌رود. غار دیو سفید نیز در مسیر آبشارهای هفت گانه شیرآباد واقع در شهر خان ببین استان گلستان می‌باشد. همچنین غار شیرآباد در نزدیکی این آبشارها قراردارد.

آدرس: استان گلستان، ۶ کیلومتری جنوب شهرستان خان ببین، ۲ کیلومتر پس از روستای شیرآباد

 

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 12:52