باغ پرندگان اصفهان

1565 دفعه

باغ پرندگان اصفهان یکی از جاذبه‌های بی‌نظیر، زیبا و متنوع گردشگری کشورمان است که توانسته توجه گردشگران زیادی را به خود جلب کند و به این شهر سرازیر کند. این مجموعه كه بخشی از پارك جنگلی ناژوان و رودخانه زاینده رود است یکی از معدود باغ‌های پرندگان در خاورمیانه است.
باغ پرندگان اصفهان فعالیت خود را در مرداد ماه ۱۳۷۵ آغاز كرده است. این باغ با مساحتی بالغ بر ۵۵۰۰۰ مترمربع یكی از جاذبه‌های تفریحی شهر اصفهان است. در این مجموعه در حدود ۴۰۰۰ قطعه در۱۳۰ گونه وجود دارد که زیستگاههای متفاوتی بسته به شرایط زندگی طبیعی پرندگان برای آنها در نظر گرفته شده است . باغ پرندگان در ۴ کیلومتری غرب پل وحید در حاشیه زاینده رود و در انتهای پارک طبیعی ناژوان اصفهان احداث گردیده است که از نظر طراحی در سطح کشور در نوع خود بی نظیر است .
شهرداری اصفهان طی سالهای اخیر اقدام به احداث باغ پرندگان برای اولین بار در ایران کرد که هم، فضای زیبا و دل‌نشینی برای شهروندان و مسافران و گردشگران خارجی که علم و هنر و ذوق و کمال را در نصف جهان آسان‌تر بیابند و هم مرکزی برای شناسایی و بازدید و تحقیق دانش‌پژوهان و محققان باشد.
در ساحل زاینده رود، در محله ناژوان، شهر اصفهان محلی در نظر گرفته شده که بیش از ۱۳۰ گونه انواع مرغ و پرنده نگهداری می‌شود و خیل گردشگران و مسافران به جای دیدن سیمرغ از 130 نوع مرغ دیدن کنند. مکانی که برای نگهداری این پرندگان در نظر گرفته شده است از نظر آب و هوا مناسب‌ترین مکان برای نگهداری این پرندگان است و همچنین یکی از بهترین مکان‌ها در حاشیه زاینده‌رود است. همچنین در نمونه‌هایی از پروانه‌های زیبای موجود در طبیعت و نمونه‌هایی از خزندگان موجود در طبیعت را برای آشنایی بازدیدکنندگان گرد‌آوری و در مجموعه‌ای به نام باغ پروانه‌ها و باغ خزندگان نگهداری می‌کنندکه زیبایی ساحل زاینده‌رود را دوچندان نموده است.

نشانی: اصفهان- پل وحید- میدان سهروردی-جاده الفت- انتهای ناژوان

 

    

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 مرداد 1398 11:58