تور کوبا

1403 دفعه

کوبا با نام رسمی جمهوری کوبا کشوری است تشکيل شده از مجمع الجزايری در دريای کارائيب و پايتخت آن هاوانا است.
جمعيت اين کشور 11 ميليون و 200 هزار نفر و زبان رسمی آن زبان اسپانيايی است.
64 درصد از مردم کوبا سفيدپوست و26.6 درصد از نژاد آميخته با بوميان هستند.9 درصد نيز سياهپوستند.
65درصد مردم اين کشور مسيحی، 25 درصد بدون دين مشخص و 17درصد پيرو باورهاي بومی (مانند سانتريا) هستند.واحد پول اين کشور پزوی کوبا است.

جهت مشاهده تور کوبا کلیک کنید

آب و هوای کوبا:

کوبا آب و هوای متنوعی دارد؛ اما ماه دسامبر تا مِی هوایش عالی‌ست و بسیاری از مسافران این ماه‌ها را برای سفر به کوبا انتخاب می‌کنند. هرچند که از بین تمام ماه‌ها، ماه دسامبر و مارچ بهرین گزینه برای سفر به کوباست.
ماه ژوئن تا اکتبر بارش باران افزایش می‌یابد و فصل خلوتی برای سفر است.
هرچند که مسافرانی هستند که می‌خواهندهزینه‌هایشان کاهش پیدا کند ماه‌های آپریل و نوامبر را انتخاب می‌کنند.

جاذبه های گردشگری کوبا:

1-دريای کارائيب:
دريای کارائيب دريائی است در غرب اقيانوس اطلس، منطقه کارائيب در آمريکای مرکزی. نام اين دريا را در متون قديميی تر دريای غرائب نيز نوشته‌اند.
کارائيب از شرق آسيا کمی دورتر است و در جنوب شرقی آمريکای شمالی، خاور آمريکای مرکزی و در شمال غربی آمريکای جنوبی قرار گرفته‌ است.

جاذبه های ديدنی دريای کارائيب:

جاذبه های گردشگری کوبا

جزيره آروبا


آروبا يکی از جزاير کارائيب به حساب می‌آيد درآروبا اقيانوس و صحرا در کنار هم قرار گرفته‌اند و با گذر از بيابان مي توانيد به اين خط ساحلی برسيد.
آروباجزيره‌ای کوچک در جنوب کارائيب است که به پادشاه هلند تعلق دارد.دارای بادهای غالب مناطق گرمسيری استوايی ميباشد
اين جزيره علاوه بر فضايی آرام دارای تفريحات آبی، اسب سواری، دوچرخه سواری کوهستان و گلف نيز ميباشد.

جاذبه های گردشگری کوبا

جزيره سابا:

سابا بهشت زيبای گرمسيری پر از چشم‌اندازهای باشکوه و گنج‌های پنهانی است که آب زلال و شفاف سواحل آن با انعکاس تصاوير زيبای اطراف، طيف گسترده‌ای از رنگ‌های طبيعت را به نمايش می گذارد.

جزيره سنت لوسيا:
يکی از زيباترين جزيره های منطقه کارائيب است که دارای جنگل های موسمی و سواحل آن بسيار زيبا و چشمگير هستند در جزيره سنت لوسيا ميباشد.
با اينکه رنگ شن‌های ساحلِ جزيره سنت لوسيا سياه به نظر می‌رسند، اما گل‌های گرمسيری زيبا و عطر عالی انبه در هوا گردشگر را مدهوش خود می‌کند.سنت لوسيا دارای قله های آتشفشانی فراز اقيانوس اطلس است.

جزيره برمودا
غارهای شگفت انگيز، آب‌های شفاف و گرم، سواحل شنی زيبا، مسيرهای پياده‌روی با چشم اندازهای بکر همگی در جزيره برمودا قرار دارد.
در اين جزيره زيبا گردشگران می‌توانند فعاليت‌های تفريحی زيادی از جمله غواصی با لوله تنفسی، گشت و گذار در ميان صخره‌های مرجانی، حمام آفتاب، قايق سواری و پياده‌روی در جنگل انبوه تجربه کنند.
جزيره تورکس و کايکوس:

اين جزيره پر از ديدنی است و زيباترين آب‌های زلال کارائيب را پيشکش گردشگران خود ميکند.
ساحل شنی تورکس و کايکوس مملو از صخره‌های مرجانی است

جزيره گوادلوپ:

اگر عاشق تورهای طبيعت گردی و سفر به مناطق کمتر شناخته شده کارائيب هستيد و دوست داريد بهترين جزاير آن را بشناسيد پيشنهاد مي کنيم به جزيره گوادلوپ سری بزنيد.
از تفريحات گردشگران در اين مجمع الجزاير می‌توان به شب‌زنده‌داری در کنار سواحل و صرف خوش‌طعم‌ترين غذاهای دريايی و نوشيدنی‌های بومی و رنگارنگ اشاره کرد.
يکی از هيجان‌انگيزترين جاذبه جزيره گوادلوپ غواصی در کنار کوسه‌ها و تماشای کوسه‌‎ها ميباشد.
برای اين کار شما را در قفسی مخصوص ميیگذارند و با لباس غواصی به دل دريا می‌اندازند. در صورتی که بخواهيد میتوانيد در لبه بالايی قفس مخصوص تماشای کوسه‌‌ها بنشينيد و احساس کنيد در کنار آن‌ها غواصی و شنا می‌کنيد.

جاذبه های گردشگری کوبا

جزيره گرنادا:
ساحل لا ساگس جزيره گرنادا از مراکز طبيعت گردی باغ گرمسيری است که می‌توانيد قبل از برگشتن از کارائيب در آن قدم بزنيد و در هوای آکنده از عطر ادويه‌جات گوناگون آن هر آنچه را که می‌خواهيد تهيه کنيد؛
چرا که در تپه‌های سرسبز و حاصلخيز گرنادا انواع ادويه‌جات از جمله دارچين، جوز، علف ليمو، زردچوبه و ميخک به وفور رشد می‌کند، پس تعجبی ندارد که چرا اين منطقه را جزيره‌ی ادويه ناميده‌اند.

2-هاوانا:
شهر هاوانا پايتخت کشور کوبا و شهری با ساختمان های دوران استعماری اسپانيا است که اغلب کسانی که به اين شهر سفر می کنند می توانند در خيابان هايی که متعلق به کم کم 50 سال پيش است قدم بزنند و با آن آشنا شوند.
اين شهر بزرگترين و پرشورترين شهر کوبا است، جايی که به يکی از مناطق مهم کارائيب تبديل شده است. از آنجايی که هاوانا به علت موقعيت خاص و استراتژيکی خود براي سال ها تحت استعمار اسپانيايی ها بود، ساختمان ها و بناهای قديمی بسياری را در آن خواهيد ديد.

3-سانتيگو دی کوبا Santiago de Cuba:

سانتيگو دی کوبا دومين شهر مهم بعد از هاوانا و يکی از مکان های ديدنی کوبا است و در جنوب کوبا قرار دارد.
برخی اينجا را يک شهر جذاب پر از فروشنده‌ ها و با فرهنگ‌ های جالب می دانند که نقش بسيار مهمی در تاريخ و فرهنگ کوبا ايفا کرده است.
در هيچ کجای کوبا چنين ترکيب گسترده‌ ای از مردم و تاريخ پيدا نخواهيد کرد. فيدل کاسترو انقلاب خود را از اين شهر شروع کرد.

4-قلعه سه پادشاه مورو (Castillo de los Tres Reyes del Morro)

اين قلعه ،نقش حمايتی در ناحيه ورود به حوزه هاوانا بوده است که در سال 1589 ساخت آن به پايان رسيد. اين قلعه توسط مهندسی ايتاليايی به نام ژوان باتيستا آنتونلی و توسط برده ها ساخته ميشد و سنگ های آن در طول دهه ها و به صورت خشت تهيه می‌شد.
اما به دليل مشکلات اقتصادی دولتمردان کوبا و تناقضات و اختلافات با آنتونلی، ساخت اين قلعه به مدت30 سال طول کشيد. کف آن چند ضلعی است و با سنگ های مرتفع تهيه شده است .

بخش فانوس دريايی اين قلعه به خاطر تخريب ها و آسيب هايی که ديده بود، چندين بار بازسازی شده است و در قرن 19 ميلادی، فانوس ديگری جايگزين آن شده است. تماشای اين منظره از ارتفاعات بالای شهر بسيار چشم نواز است.

5-ساختمان ملی کاپيتال (El Capitolio)

ساختمان ملی کاپيتال در هاوانا ،به عنوان سازمان دولتی تا زمان انقلاب کوبا ،سال 1959، بود و هم اکنون به عنوان آکادمی علوم کوبا شناخته ميشود .
طراحی آن در مشابهت با ساختمان کاپيتال آمريکا ساخته شده است ،گرچه به طور کامل شبيه آن نيست. ساخت آن در سال 1929 تکميل شد و به عنوان بلندترين ساختمان در هاوانا تا دهه1950 شناخته ميشد.
اين بنا را با الهام از معبد خدايان در پاريس ،Panthéon، ساخته است. گنبد اين بنا در ايالت متحده ساخته شد و سپس به کوبا وارد شد

جاذبه های گردشگری کوبا

6-خيابان دل پرادو (Paseo del Prado)

دقيقا با همين نام، خيابانی در مادريد نيز وجود دارد، اما خيابان دل پرادو در کوبا داستان ديگری دارد و در حقيقت تقسيم کننده سنترو هابانا از هاوانای باستانی است .جريان ساخت اين خيابان مشهور به اين قرار است:
اين خيابان هانيکمتهای مرمری و درختان متعدد باز طراحی کرد .در طول اين خيابان ،هتل‌های مهم، سينماها، تئاترها و عمارت‌های تقليد شده از مادريد، پاريس و ونيز ساخته شده است .
اين خيابان، اولين خيابان سنگفرش شده در هاوانا است .پياده‌روی خيابان با درخت‌ها و نيمکت‌ها احاطه شده است .

 

7-ساختمان اپرا د لا هابانا (Gran Teatro de La Habana)

اين تئاتر مرکز باله ملی کوبا و محل برگزاری فستيوال های بين‌المللی باله در هاوانا است. دارای سالن کنسرت، اتاق کنفرانس، و پرده سينما و گالری‌های هنری و سالن‌های تمرين رقص هست .

8-روستای فاستر (Fusterlandia)

کوبا، دارای سنت های هنری غنی است که در هرجايی ميتوان از نقاشي‌های ديوارنما تا قطعات هنری واقع در موزه ملی de Bellas Artes آن را مشاهده کرد. يکی از معروف‌ترين مکان‌ها براي يافتن هنر مدرن کوبا، سرزمين فاستر ناميده ميشود.
سرزمين فاستر، نام مستعاری از Jaimanitas است که شهر کوچکی در کنار درياست و در بخش غربی هاوانا قرار دارد. در Jaimanitas ، هنرمندی به نام خوزه فاستر محله خلاقانه‌ای را به وجود آورد و نام آن را Casa de Fuster نام نهاد تا از ديگر بخش‌های آن جدا باشد .
در حقيقت او در سال 1975، خانه خود را در اين منطقه با استفاده از قطعات موزاييک، به يک موزه هنری تبديل کرد. او خود ميگويد: من تلاش کردم تا رويای خود را خلق کنم.
همسايه‌ها از اينکار او بسيار استقبال کردند و از فاستر خواستند تا اين پروژه را در ساير بخش‌های اين شهر کوچک ادامه دهد . مردم اين منطقه وی را پيکاسو کارائيب مي نامند.

9-خيابان ميرامار (Miramar):

ميرامار، يک منطقه مسکونی از منطقه پلايا و واقع شده در شهر هاوانا است. بسياری از سفارتخانه‌ها مانند سفارتخانه روسی در ميرامار، به ويژه در خيابان 50ام(Quinta Avenida) قرار دارند.
قبل از انقلاب کوبا ،در اين منطقه اقامتگاه‌های فراوان مربوط به افراد ثروتمند ديگر کشورها مانند امريکا ساخته شده بود که هنوز هم بقايای آنها موجود است و به ضبط دولت درآمده است. همچنين تعدادی از هتل های مدرن مانند هتل مليا هاوانا و مدرسه بين المللی کوبا نيز در اين مکان واقع شده است .

سوغات کوبا:

سوغاتی های کوبا


سيگار کوبايی (cigars)-عطر (Perfume)-کلاه حصيری (Cuban Straw Hat)-قهوه ويژه ی کوبا-پيراهن مردانه گوآيابرا-موسيقی کوبايی- مجسمه های ميمون‌های نارگيلی-بدليجات-کتاب‌های چه‌گوارا-صنايع دستی چوبی

سیگار برگ کوبایی

مشهورترين غذاهای کوبا:

 

غذاهای کوبا ، ترکيبی از غذاهای بوميان آمريکايی، اسپانيايی، آفريقايی و کارائيب است. همچنين در تعدادی از غذاهای کوبايی، ادويه­ جات و تکنيک ­هايی از پخت­ و ­پزهای اسپانيايی و افريقايی به کار برده شده است.

غذاهای کوبایی
-مديانوچه (Medianoche)
-روپا ويخا (Ropa Vieja)
-خورشت مرغ کوبايی (Chicken Stew)
-النا رز (Elena Ruz)

غذاهای کوبایی-کوستييتاس (Costillitas)
-پلانتينز (Plantains)

غذاهای کوبایی-کراکت (Croquette)
-پيراشکی ميگو (Shrimp Empanadas)
-موهيتو آناناس (Pineapple Mojito)

حقايقی در مورد کوبا:


1-پرنده ملی در کشور کوبا تروگون است

پرنده ی کوبایی2- از سال 2009 مردم در کوبا تلفن همراه استفاده می کنند و از قبل آن سال تلفن همراه در کوبا ممنوع بوده است.
3- 8/99درصد مردم در کوبا با سواد هستند.
4 - تنها رئيس جمهور آمريکايي که در 100 سال اخير به کوبا سفر کرده است اوباما است.
5 -ماهی در آبهای کوبا وجود دارند که به 300 تا 350 سال پيش تعلق دارند.
6- 92درصد مردم در کوبا دارای خانه هستند.
7 - تنها يکبار در کوبا برف آمده است و آن هم مربوط به سال 1875 ميلادی بوده است.

 

آخرین ویرایش در شنبه, 12 بهمن 1398 13:29
محتوای بیشتر در این بخش: « تور مکزیک تور آنتالیا »