موزه وارنا در بلغارستان

959 دفعه

وارنا یکی از شهر های توریستی کشور بلغارستان و به عنوان سومین کشور بلغارستان به سبب جاذبه هایی که در خود ‏جای داده است سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد. وارنا در امتداد دریای سیاه قرار گرفته و آب و هوای خنک و مطبوع و سواحل زیبا و خیره کننده اش در فصل تابستان میزبان مسافران بسیار زیادی است. ما در این ‏مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با یکی از جاذبه های این شهر توریستی که موزه وارنا می باشد در اختیار کاربران سایت راهنما سفر قرار دهیم.


موزه وارنا در بلغارستان

موزه باستانی وارنا با دارا بودن مساحتی غالب بر 2150 متر مربع و به عنوان بزرگ ترین موزه بلغارستان در تاریخ 3 ژوئن سال 1888 در شهر ساحلی وارنا تأسیس شده ‏است .موزه وارنا در بلغارستان

ساختمان موزه باستان شناسی وارنا به سبک معماری دوره نئو رسانس و توسط یکی از ‏برجسته ترین معمار های بلغارستان یعنی پتکو مومچیلف ساخته شده است. البته لازم ‏به ذکر است که این بنا ابتدا برای یک مدرسه دخترانه ساخته شد اما در سال 1945 به ‏مالکیت دولت درآمد و به عنوان موزه از آن استفاده شده است.

اگر قصد سفر به کشور بلغارستان و موزه وارنا را دارید باید بدانید که ارزشمند ترین و قدیمی ترین موزه طلای ‏جهان نیز در این موزه واقع شده است . قدیمی ترین گنج طلا در جهان موجود در این موزه ، طی کاوش های باستان شناسی در سال 1972 با قدمت 4600-4200 پیش از میلاد یافته .همچنین آثار باستانی متعددی در این موزه نگهداری می شود که قدمت ‏برخی از آن به دوران ماقبل تاریخ باز می گردد . نکته ی دیگر در مورد این موزه باستانی و آثار موجود در آن این است که برخی از این آثار مطعلق به دوران یونان و رم باستان هستند

موزه وارنا در بلغارستان

به طور کلی کشور بلغارستان دارای قدمتی بسیار زیاد می باشد و آثار باستانی متعددی ‏در آن وجود دارد، همانطور که پیش تر اشاره کردیم تعداد زیادی از این آثار ارزشمند در ‏موزه باستان شناسی نگهداری می شود .

آخرین ویرایش در شنبه, 23 تیر 1397 10:11
محتوای بیشتر در این بخش: « راهنمای سفر به بلغارستان