راهنمای سفر به آمریکا

1194 دفعه

ایالات متحده آمریکا یک جمهوری فدرال شامل 50 ایالت، یک منطقه فدرال، پنج سرزمین خودمختار و مجموعه ای از جزایر پراکنده است.


جغرافیای آمریکا
ایالات متحده آمریکا در شمال قاره آمریکا واقع شده و از شمال با کانادا، از جنوب با مکزیک، از شرق و جنوب شرقی به اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک و از غرب به اقیانوس آرام منتهی می‌شود.
مرتفع‌ترین نقطه آمریکا، قله کوه مک کینلی در آلاسکا می‌باشد، رودخانه می‌سی‌سی‌پی مهم‌ترین رودخانه آمریکای شمالی و چهارمین رودخانه طولانی جهان است.

راهنمای سفر به آمریکاآب و هوای آمریکا
به طور کلی بسیاری از مناطق آمریکا گرم است اما آب و هوا در فلوریدا و هاوایی استوایی، در آلاسکا قطبی، در گریت‌پلینز خشک، در سواحل کالیفرنیا مدیترانه‌ای و در گریت‌بیسین بیابانی است.
دین و زبان مردم آمریکا
آمریکا به طور رسمی سکولار می‌باشد و دولت نسبت به همه ادیان و مذاهب بی طرف است.
با وجود جدایی دین از سیاست، دین نقش مهمی در این کشور دارد چرا که شعار کشور آمریکا «توکل ما بر خداست» می‌باشد که بر روی اسکناس دلار آمریکا نیز نقش بسته است.
ایالات متحده آمریکا دارای زبان رسمی نیست اما زبان انگلیسی آمریکایی به عنوان زبان اصلی در آمریکا محسوب ‌می‌شود. زبان های انگلیسی آمریکایی 82.1٪، اسپانیولی 10.7٪، زبان های هند و اروپایی 3.8٪، زبان های آسیایی و اقیانوسیه 2.7٪، و سایر زبان ها 0.7٪ نیز تکلم می‌شوند.
اقتصاد آمریکا
واحد پول آمریکا دلار و اقتصاد آمریکا از نوع سرمایه داری انحصاری است و بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را دارد.
بزرگ‌ترین تولیدات آمریکا مواد شیمیایی، تولیدات نفتی، فولاد، خودرو، صنایع هوایی، ارتباطات، الکترونیک، تولیدات غذایی و مصرفی است.
همچنین درتولید برق، ظرفیت پالایش نفت، ذخیره های ذغال سنگ، انرژی بادی و انرژی هسته‌ای رتبه یک جهان را دارد.
بزرگ‌ترین اقلام صادراتی تجهیزات صنعتی 29.8٪، ماشین آلات 29.5٪، کالاهای مصرفی غیر اتومبیل 12.4٪، خودرو و تولیدات وابسته 9.3٪، تولیدات صنایع غذایی 8.3٪ و تولیدات صنایع هوایی 6.6٪ است.
پایتخت آمریکا
پایتخت آمریکا واشینگتن.دی‌سی می‌باشد، این شهر با جمعیتی حدود ۶۱۷٬۹۹۶، بیست و پنجمین شهر پرجمعیت آمریکاست.
بر اساس قانونی که در سال ۱۹۱۰ به تصویب رسید بلندی ساختمان ها در این شهر، به 40 متر محدود شده است و همین امر باعث شده که ساختمان های نمادین شهر از تمام نقاط قابل رویت باشند و همچنین آسمان به خوبی نمایان است.
ان آی اچ مرکز هدایت پژوهش های علوم پزشکی، دانشگاه مریلند، دانشگاه جرج واشینگتن و ... از مراکز علمی معتبر این شهر به حساب می‌آیند.

واشینگتن.دی‌سیجاذبه های گردشگری آمریکا
آبشار نیاگارا
آبشار نیاگارا در مرزآمریکا و کانادا قرار دارد و شامل سه آبشار به نام های آبشار نعل اسب، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس می‌باشد، این آبشار به دریاچه انتاریو می‌ریزد.

آبشار نیاگارادره بزرگ گرند کنیون
دره گرند کنیون در ایالت آریزونا قرار دارد که احتمالا حدود دو میلیارد سال پیش، با فرسایش سنگ ها توسط رود کلرادو به وجود آمده است.

دره بزرگ گرند کنیونکوه راشمور
یادبود کوه ملی راش‌مر واقع در ایالت داکوتای جنوبی است، چهره چهار تن از رئیس جمهوران آمریکا روی سنگ های این کوه کنده کاری شده که از راست به چپ: آبراهام لینکلن، تئودور روزولت، توماس جفرسون و جرج واشینگتن هستند.

کوه راشموردیزنی‌لند کالیفرنیا
به همه کسانی که وارد این مکان می‌شوند خوش آمد گفته می‌شود در این پارک بازیگران واقعی نقش شخصیت های کارتونی را ایفا می‌کنند.

دیزنی‌لند کالیفرنیاهالیوود لس آنجلس
هالیوود ناحیه ای از لس آنجلس در کالیفرنیای آمریکاست که به خاطر شهرت و هویت فرهنگی در زمینه صنعت سینما و تلویزیون آمریکایی، یکی از جاذبه های آمریکا به شمار می‌رود.

هالیوود لس آنجلسپل معلق گلدن گیت
پل گلدن گیت در شهر سانفرانسیسکو واقع شده و به خاطر رنگ نارنجی متمایل به قرمزش، معروف به نارنجی بین المللی است که برای هماهنگی با محیط اطراف و جلوه بیشتر در مه و غبار این رنگ انتخاب شده است.

پل معلق گلدن گیتپارک هزاره در شیکاگو
این پارک به منظور بزرگداشت هزاره سوم ساخته شده و بین ساحل دریاچه میشیگان و ساختمان های بلند مرتبه بخش تجاری شیکاگو واقع شده است.

 پارک هزاره در شیکاگوکلیسای جامع سن پاتریک
سبک معماری کلیسای کاتولیک سن پاتریک، به شیوه گوتیک جدید، و توسط جیمز رنویک طراحی شده است.

کلیسای جامع سن پاتریکمجسمه آزادی
این مجسمه در بندر آزادی در نیویورک قرار دارد، مجسمه به شکل شخصیت لیبرتاس (الهه آزادی)، زنی که ایستاده و در حال گام برداشتن که دور سرش را هفت اشعه نورانی فراگرفته و در دست چپ یک لوح سنگی را نگه داشته و با دست راست مشعلی فروزان را بالای سر برده است و روی لوح سنگی تاریخ استقلال آمریکا از بریتانیا حک شده است.

مجسمه آزادی

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 06 شهریور 1398 15:36
محتوای بیشتر در این بخش: « درخت زندگی در دیزنی لند