10 ارديبهشت 1397

هتل های تبریز نیم بها می شود

4237 دفعه

هتل های تبریز در اردیبهشت ماه  نیم بها می شود

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به مناسبت رویداد گردشگری تبریز 2018 از نیم بها شدن هتل های تبریز؛ پایتخت گردشگری جهان اسلام در اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

 

انتخاب شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ در اجلاس کارشناسان ارشد نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی در شهر نیامی پایتخت جمهوری نیجر انجام شده است.
به ‌گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در آخرین نشست شورای سیاست‌گذاری تبریز که مدیرانی از استان آذربایجان شرقی و مسئولانی از بخش‌های مختلف سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری حضور داشتند، مهمترین برنامه‌های اجرایی رویداد تبریز 2018 و افتتاحیه این مراسم که با حضور دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد، مورد برنامه‌ریزی و بررسی قرار گرفت.
تخفیف 50 درصدی هتل‌های تبریز، تخفیف 30 درصدی کیف و کفش، تخفیف 25 درصدی فرش تبریز از یکم تا 25 اردیبهشت در قالب طرح عیدانه‌های تبریز 2018 و بازدید رایگان از موزه‌ها و اماکن فرهنگی تاریخی آذربایجان شرقی به مدت سه روز و در روزهای چهارم، پنجم و ششم اردیبهشت مهم‌ترین مصوبات آخرین نشست شورای سیاست‌گذاری تبریز 2018 بود.
ضمن این که در این جلسه مقرر شد، تخفیف بلیت قطارها و هواپیماها، تخفیف شیرینی و شکلات‌های تولید تبریز نیز پیگیری شود.
معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این جلسه گفت: رویداد تبریز 2018 فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری آذربایجان شرقی و دیگر استان‌های کشور است و باید از این فرصت برای معرفی هرچه بهتر ایران استفاده کرد.
محمد محب‌خدایی افزود: در مراسم افتتاحیه این رویداد پیش‌بینی می‌شود، رئیس‌جمهوری و اعضای هیات دولت، مهمانان خارجی و جمعی از مسئولان و مهمانان داخلی حضور داشته باشند که فرصت بسیار مناسبی برای معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری کشورمان است و می‌تواند پایه‌گذار برگزاری دیگر مناسبت‌ها با هدف توسعه و رونق گردشگری باشد.
وی درباره سیاست‌های تشویقی برای سفر به تبریز همزمان با برگزاری این رویداد توضیح داد: تخفیف بلیت قطار و هواپیما، تخفیف هتل‌ها به مسافران، برگزاری جشنواره‌های خرید، تخفیف خرید فرش تبریز، تخفیف کیف و کفش، تخفیف شیرینی و شکلات‌های تبریز، برپایی جشنواره های مختلف و راه‌اندازی کارناوال‌های شادی از موضوعاتی است که می‌توان همزمان با برگزاری این رویداد برنامه‌ریزی و اجرا کرد.

**برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و برگزاری جشنواره اقوام
محب‌خدایی گفت: با توجه به احتمال سفر رئیس‌جمهوری به آذربایجان شرقی، باید در مسیرها تردد و حضور رئیس‌جمهوری و هیات دولت نمایشگاه‌های صنایع‌دستی راه‌اندازی شود، ضمن این که باید بتوان از این فرصت برای معرفی فرهنگ، آداب و سنن استان استفاده کرد از این رو برگزاری جشنواره‌های اقوام باید برنامه‌ریزی شود.
معاون گرشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان این که برگزاری مراسم افتتاحیه رویداد تبریز 2018 یک همایش نیست، گفت: ما نمی‌خواهیم همایش برگزار کنیم بلکه با این رویداد، باید مشارکت مردمی را افزایش دهیم و با برگزاری کارناوال‌های شادی و نیز جشنواره‌های مختلف جو با نشاط و شادی را در استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز به وجود آوریم و مشارکت مردم را افزایش دهیم.
محب‌خدایی گفت: حضور خبرنگاران داخلی و خارجی و اصحاب رسانه فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های آذربایجان شرقی است از این رو می‌توان برای حضور اصحاب رسانه در سایر شهرستان‌های استان نیز برنامه‌ریزی کرد.

**آمادگی آذربایجان شرقی برای میزبانی از مهمانان داخلی و خارجی
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: پیش‌بینی حضور مهمانان خارجی در این مراسم شده است و در افتتاحیه این رویداد آمادگی میزبانی از وزرا و سفرای خارجی را داریم، در همین ارتباط هتل‌های استان برای میزبانی شایسته از مهمانان داخلی و خارجی آماده شده‌اند.
مرتضی آبدار افزود: 35 نیرو در استان آذربایجان شرقی برای تشریفات مراسم تعیین شده است که در همین ارتباط آموزش لازم به این افراد ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای حضور رئیس جمهوری در این مراسم در قالب سفر استانی هیات دولت گفت: پیش‌بینی دیدار رئیس‌جمهوری با برخی از وزرا و مسئولان کشورهای مختلف شرکت‌کننده در رویداد تبریز 2018 انجام شده است، ضمن این که پوشش خبری مناسب از سوی رسانه‌های داخلی و خارجی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که در این خصوص نیز پیش‌بینی‌های لازم شده است.

**برپایی نمایشگاه فرش و صنایع‌دستی در تبریز
مشاور معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی نیز در این نشست گفت: همزمان با برگزاری افتتاحیه این رویداد، نمایشگاه فرش و صنایع‌دستی با توجه به انتخاب تبریز به عنوان شهر جهانی فرش برگزار خواهد شد.
ویدا توحدی افزود: خانه ایرانی که به‌عنوان یک طرح جدید در نمایشگاه‌های مختلف مورد اقبال مردم و هنرمندان قرار گرفته است نیز همزمان با رویداد تبریز 2018 در تبریز اجرایی خواهد شد.
روح‌الله مهدی‌نژاد رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز در این نشست گفت: روز یکشنبه دوم اردیبهشت به همین مناسبت در سالن فجر سازمان میراث‌فرهنگی، نشست خبری با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و استاندار آذربایجان شرقی برگزار خواهد شد.

**بازدید رایگان از موزه‌های آذربایجان شرقی
مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی و تاریخی نیز در این نشست از برپایی نمایشگاه موزه‌ای در آذربایجان شرقی همزمان با برگزاری این رویداد خبر داد و گفت: تعدادی اشیای تاریخی به این استان ارسال شده و نمایشگاه موزه‌ای در این استان برگزار می‌شود.
محمد‌رضا کارگر همچنین به بازدید رایگان موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: همزمان با برگزاری این رویداد به مدت سه روز و در روزهای چهارم، پنجم و ششم اردیبشهت، بازدید از موزه‌ها و اماکن فرهنگی، تاریخی آذربایجان شرقی برای تمام بازدیدکنندکان رایگان است.
در حاشیه این جلسه و در تماس محب‌خدایی با اسماعیل چمنی رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندکان فرش تبریز تخفیف 25 درصدی فرش، علیرضا جباریان رئیس اتحادیه کفاشان تبریز تخفیف 30 درصدی کیف و کفش و در تماس با اتحادیه هتلداران تخفیف 50 درصدی هتل های تبریز از یکم تا 25 اردیبهشت در قالب طرح عیدانه‌های تبریز 2018 مورد تصویب قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، سازمان کنفرانس اسلامی معروف به سازمان همکاری اسلامی طرحی را از سال ۲۰۱۵میلادی با معرفی شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی کلید زد.
در این طرح هر ساله شهری از کشورهای اسلامی به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام معرفی می شود.
در اولین معرفی شهر قدس فلسطین در سال ۲۰۱۵ و در دومین معرفی شهر قونیه ترکیه در سال ۲۰۱۶ و در سومین معرفی شهر مدینه عربستان به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام معرفی شدند.
انتخاب شهر نمونه گردشگری جهان اسلام بر اساس شاخص های تاریخی، فرهنگی، دینی و مذهبی صورت می گیرد.

منبع: ایرنا