شهر زیبای ازمیر در ترکیه

2614 دفعه

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا از لحاظ بزرگی و دارای موقعیت ممتاز بعنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری است. این شهر در ساحل دریای اژه قرار دارد. همه ساله ازمیر میزبان تعداد زیادی نمایشگاه و کنگره‌های مختلف صنعتی، تجاری و علمی است. کرانه های دریای اژه در ترکیه از جمله زیباترین چشم اندازهای این کشور می باشند. خط ساحلی باشکوهی که آب شفاف دریای اژه به آن برخورد می کند، مملو از کرانه های قدیمی است که توسط باغهای زیتون، پرتگاههای سنگی و جنگلهای کاج احاطه شده اند . اگر شما اسکله های ماهیگیری زیبا، روستاهای تفریحی پرطرفدار و یا بقایای تمدنهای باستانی را که گواهی بر ۵۰۰۰ سال تاریخ، فرهنگ و اسطوره می باشند را ترجیح دهید، این منطقه تعطیلاتی برای همه، از دوستداران طبیعت و خورشید گرفته تا عکاسان ، مشتاقان ورزش ، قایقرانان و باستانشناسان ، فراهم می کند. در تمام طول ساحل، اقامتگاههایی را می توان یافت که هر سلیقه و قیمتی را در بر میگیرند.

دیدنیهای ازمیر بسیار جذاب اند . شاید اکثر گردشگران در تابستان برای دریا و ساحل زیبای این شهرمی روند اما افراد دیگری نیز وجود دارند که به دنبال اماکن دیدنی ازمیر و برنامه های هیجان انگیز این شهر می گردند . میدان کناک یکی از دیدنیهای شهر ازمیر است. این میدان به خاطر برج ساعت خود شهرت دارد. قلعه آگورا که بازاری نيز در اين منطقه به همين نام است. يادگار دوره امپراتوری روم در اين شهر است. در ازمیر  موزه باستانشناسی ، موزه فرهنگ شناسی ، موزه آتاتورک ، موزه هنرهای نفيس ، موزه هنر ، موزه تاريخ طبيعی وجود دارد. اما دیدنی های ازمیر به موزه های آن ختم نمی شود. در بايراکلی يک معبد بنام آتنا به معنی الهه عشق و مهارت ، کانالهای شير ينير و يشيل دره دو نمونه از آثار مهندسی رومی است. رودخانه ملس که در سرتاسر عصر روم شرقی و عثمانی آب ازمیر را فراهم می کرد از اين منطقه عبور می کند. کليسای سنت پليکارت قديمی ترين کليسا در ازمیر است.

ازمير گزینه خوبی برای خرید در ترکیه است. مراکز خرید ازمير متنوع اند و درمیان همه علاقه مندان به خرید در اين منطقه محبوبیت دارند . یکی از مراکزخرید ازمیر منطقه آلسانژاك است .

شهر زیبای ازمیر در ترکیه

آخرین ویرایش در دوشنبه, 28 بهمن 1398 11:27