ماجراجویی خوشمزه در تایلند

2693 دفعه

تنها دلیل سفر به کشور تایلند، طبیعت خیره کننده که در میان حجم سبز جنگل های بارانی و آبی نیلگون دریا، نیست. علاوه بر این معابد تاریخی و جاذبه های باستانی شهرهای مختلف تایلند، از قوی ترین انگیزه های سفر محسوب می شوند. اما سفر به تایلند هنوز هم دلایل مختلف و خاص خودش را دارد و می توان شکم گردی در میان غذاهای متنوع تایلندی، گردش در میان مردمان و به خصوص شرکت در جشنواره های رنگی و جذاب را از آن جمله دانست.

جاذبه های گردشگری تایلند

چشیدن طعم غذاهای جدید یکی از تجاربی است که تنها در سفر به نقاط مختلف جهان می توان به دست آورد؛ غذاهایی که مختص به یک کشور و یا شهر است. در این میان اما غذاهای خیابانی محبوب ترند؛ غذاهایی ارزان قیمت، خوش طعم و رنگارنگ که هر آدم سیری را هم وسوسه می کنند.  بانکوک ، جایی که محله ی چینی های آن همان حال و هوایی را دارد که توقع دارید. با خیابان های باریک و شلوغ و فروشنده هایی که به خوبی می دانند، چگونه غذای خیابانی را بفروشند.

جاذبه های گردشگری تایلند

در بانکوک با هر سلیقه‌ای می‌توانید از غذاهای تایلندی لذت ببرید. بدون نگرانی از غذاهای خیابانی لذت ببرید از آنجا که شرایط آب و هوایی تایلند طوری است که مواد غذایی و مخصوصا گوشت‌ها به سرعت فاسد می‌شوند در نتیجه تایلندی‌ها برای اینکه وجدان کاری خود را ثابت کنند همیشه از مواد غذایی تازه استفاده می‌کنند. با این حال اگر به بهداشتی بودن غذاها شک دارید می‌توان از آشپز تقاضا کرد آن را جلو چشمان خودتان بپزد.

جاذبه های گردشگری تایلند

 حوالی ساعت ۴ یا ۵ عصر کم‌کم حال و هوای خیابان‌ها عوض می‌شود و فروشندگان در ملا عام شروع به آماده سازی غذا می‌کنند. همین که انقدر فضای زنده‌ای در شهر حاکم می‌شود به گردشگران که برای بار اول با این صحنه مواجه می‌شوند، حس بسیار خوبی منتقل ‌می‌کند. قیمت مناسب و خوشمزه بودن این غذاها باعث شده که طرفداران زیادی داشته باشند.

در بانکوک حتما غذای خیابانی بخورید .در ادامه به معرفی غذاهای پر طرفدار تایلندی می پردازیم:

تام یانگ گونگ؛ مردم تایلند عاشق غذاهای فلفلی هستند و تام یانگ گونگ یک نوع سوپ تند است که از مخلوط سبزی و فلفل و میگوی تازه و قارچ درست می شود.

جاذبه های گردشگری تایلند

استیک مرغ؛ در تایلند هر چیزی استیکش وجود دارد. گاهی نمیدانی آن غذا استیک چه گوشتی است اما استیک مرغ با مقداری سس غذای خوشمزه ای است که از غذاهای پرطرفدار گردشگران است.

پد تای؛ در سال ۲۰۱۱ به عنوان پنجمین غذای خوشمزه دنیا انتخاب شد. در هر غذاخوری ای در تایلند پیدا می شود. برای پختن این غذا که از غذاهای خیابانی تایلند است در نودل برنج، نیمرو و پنیر لوبیا ریخته می شود و برای مزه دار کردن آن از فلفل، آب لیمو، سس ماهی کمک می گیرند و بعد از اضافه کردن مقداری سبزیجات و مرغ و ماهی سرو می شود.

جاذبه های گردشگری تایلند

انبه و برنج؛ از دیگر غذاهای معروف تایلند است که در همه غذاخوری های تایلند می توان پیدا کرد. از عنبه و برنج و ترکیب آن ها با شیر غلیظ درست می شود.

آیس پن؛ نوعی بستنی است که  از خوراکی های محبوب گردشگران می  باشد. برای درست کردن آن شیر و مواد شکلاتی دلخواه شما را در ظرفی سرد قرار می دهند تا تبدیل به بستننی شود. این بستنی خوشمزه خیلی سریع آماده می شود و برای خرید آن معمولا جلوی مغازه خیابان ها خیلی شلوغ می شود، فقط هزینه خرید این بستنی کمی بالاست.

کاری میگو؛ ازغذاهای دریایی خوشمزه است که از برنج، ریحان، سبزیجات، سس کاری و میگوی تازه تشکیل شده است. برای پخت آن سبزیجات مختلف را مخلوط کرده و پس از پخت و ترکیب آن ها با میگو سرو می شود.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 07 اسفند 1398 15:05