راهنمای سفر به تایوان

869 دفعه

درباره تایوان :
جمهوری چین، که با نام‌های تایوان، چین تایپه و چین ملی و فُرمُز نیز شناخته می‌شود جزیره ای کوچک در 180 کیلومتری شرق کشور چین است.این کشور یکی از مراکز مهم اقتصادی آسیا است به تازگی وارد کارزارهای رقابتی برای جذب توریست شده .
همچنین این جزیره ترکیبی از مناظر زیبا، جشنواره های بی نظیر و فرهنگ غنی ،شهرهای مدرن، معابد سنتی چینی، هتل های بهاره و قطارهای کوهستانی چشمگیری است .


پایتخت این کشور شهر تایپه است که در شمال تایوان قرار دارد و و با کشورهای چین در غرب، فیلیپین در جنوب و ژاپن در شمال شرقی همسایه است، تایپه به دلیل بازارهای شلوغ شبانه اش بسیار معروف است ، همچنین این شهر اثار معماری معروفی مانند برج تایپه 101 را در خودش دارد.
این کشور یکی از مقاصد مهم و اصلی گردشگری در قاره ی آسیا محسوب می شود و میزبان مسافران زیادی از بیشتر کشورها از جمله ایران است . شهر تایپه از نظر زمانی ۴ ساعت و نیم از تهران جلو تر است.


سفر به تایوان


اطلاعات کلی:


پایتخت تایوان : تایپه
زبان رسمی تایوان : ماندارین استاندارد(چینی ماندارین)
واحد پول تایوان : دلار جدید تایوان (TWD)
ولتاژ برق: ۱۱۰ ولت
فرودگاه: فرودگاه بین المللی Taiwan Taoyuan در ۴۱ کیلومتری شمال شهر تایپه قرار دارد.
پیش شماره :00886

سفر به تایوان

دریافت ویزا برای سفر به تایوان:

کشور تایوان در ایران دفتر سفارت ندارد ، بنابر این برای دریافت ویزای تایوان باید به سفارت کشورهایی همچون امارات و یا ترکیه مراجعه کرد. البته آژانس های مسافرتی هم در زمینه ی صدور ویزای تایوان شما اقدامات لازم را انجام میدهد.


آب و هوا:


استان " تایوان " چین که بین منطقه معتدل و منطقه حاره واقع است ، دارای آب و هوای منطقه حاره و نیمه حاره میباشد . با توجه به اینکه دریا اطراف تایوان را در بر گرفته ، این استان تحت تاثیرات بادهای موسمی دریایی قرار داشته و آب و هوای مطلوبی دارد و اثری از سرمای سخت و شدید زمستان و گرمای سوزان تابستان در این جزیره دیده نمی شود . دمای متوسط هوا در سال در سراسر این استان به غیر از مناطق کوهستانی حدود 22 درجه سانتیگراد می باشد. در تمام سال در مناطق معمولی برف نمی بارد اما باران می بارد و هوای توفانی زیاد موجود است.
شهر تایپه به طور کلی آب و هوایی گرم و مرطوب دارد. گرم ترین ماه های این شهر، ماه ژوئن تا آگوست است که دمای هوا در آن تا ۳۸ درجه می رسد. ماه های ژوئن تا اکتبر معمولا بادهای سنگینی در این شهر می وزد.

بهترین زمان سفر:

بهترین زمان سفر به تایوان فصل پاییز است که در آن هوا کمی خنک تر است. اگر می خواهید در زمان های خلوت تری به این شهر سفر کنید بهتر است ماه های شهریور تا آبان را برای رفتن به تایپه انتخاب کنید.

بهترین زمان سفر به تایوان


هزینه خورد و خوراک:

برای صرف صبحانه و نهار با قیمت متوسط، در حدود ۱ تا ۴ دلار باید هزینه کنید. وعده شام در رستوران بین ۲ تا ۸ دلار در رستوران های متوسط هزینه دارد. به طور کلی هزینه متوسط برای ۳ وعده غذا در روز در حدود ۱۲ دلار است.

هزینه حمل و نقل:

به طور کلی برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی (مترو، اتوبوس، تاکسی)، روزانه در حدود ۹ دلار نیاز دارید. برای رفت و آمد در این شهر می توانید از بلیط های هوشمند استفاده کنید. هزینه تهیه بلیط یک روزه هوشمند در حدود ۶ دلار، دو روزه در حدود ۱۰ دلار و ۳ روزه در حدود ۱۴ دلار است.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 30 بهمن 1398 13:38