جزایرقناری در اسپانیا

4822 دفعه

جزایر قناری (Canary Islands) مجمع الجزایری در کشور اسپانیاست که متشکل از 7 جزیره اصلی، تعدادی جزیره فرعی آتشفشانی در اقیانوس اطلس است.این جزایر در ساحل شمال غربی آفریقا و غرب کشور مراکش واقع هستند و با تنگه جبل الطارق به راحتی اسپانیا را به آفریقا متصل میسازند این جزایر خود مختارند اما زیر نظر دولت مرکزی اسپانیا اداره میشوند.پایتخت آن لاس پالماس است. گفتنی است مراکش نیز ادعای مالکیت جزایر قناری را دارد. Canary به معنی قناری نیست بلکه به معنی سگ سیاه عظیم الجثه است.

جزایر قناری تصویر قدیمی و آشنایی است از درختان سبز و بلند، دریا و سواحل سفید و طوطی‌های رنگارنگ. اما دیدنی‌های دیگر جزایر قناری عبارتند از: آتشفشان‌های بزرگ و فعال، مناطق باستان‌شناسی ماقبل تاریخ، جنگل‌های انبوه کاج، خلیج‌های کوچک ماسه‌ای و تپه‌های شنی حیرت‌انگیز. این جزیره به لطف برخورداری از کوهستانی با ارتفاع ۲۰۰۰ متر همه ساله میزبان کوهنوردانی از سراسر جهان بوده و ساحل ماسه ای آن به یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در جنوب جزیره تبدیل شده است . شاید جزایر قناری یکی از بهترین مکانهای دنیا برای گشت و گذارها و ثبت خاطرات رویایی شما باشد که میتوان در آن یک روز کامل بیرون از هتل ماند ، پیاده‌روی در کوچه‌های سنگ‌فرش تا تپه‌های سرسبز و کمی استراحت در سایه‌های درختانی با برگ‌های پهن و تیره که ویژگی گیاهان مناطق استوایی است ، شاید یکی از بهترین و آرام‌بخش‌ترین اتفاقاتی باشد که در طول سفر تجربه خواهید کرد . برای همین است که اداره‌ی گردشگری اسپانیا همیشه از شعار تبلیغاتی دوباره جوان شوید در شعارهای تبلیغاتی خود برای سفر به جزایر قناری استفاده می‌کند .

اگر بخواهیم آب و هوایجزایر قناری را در یک عبارت کوتاه توضیح دهیم آن عبارت "همیشه بهار" خواهد بود. در زمستان هوا خنک، دلچسب و البته آفتابی است. جزایر قناری در طول فصل زمستان همیشه شلوغ و پر از توریست‌های اروپایی و آمریکایی است، در عوض تابستان‌ها جزایر پر از اسپانیایی‌ها می‌شود، یکی از دلایل این امر برگزاری جشنواره‌ها و فستیوال‌های مختلف است.

جزایر قناری

دیدنی های جزایر قناری

به محض اینکه به این مکان و منطقه پا بگذارید با جاذبه ای به نام اِل تِیده روبرو می شوید که در واقع آتشفشان بزرگی است که در سال ۲۰۰۷ ثبت جهانی شده است. از این کوه آب های معدنی زیادی روانه می شود که برای درمان مورد استفاده قرار می گیرد.روستای آناگا هم کوه هایی دارد که می توانید از آن برای کوه نوری استفاده کنید البته ارتفاعات این روستا ممکن است موجب شود که سردتان بشود پس لباس گرم برای این مکان به همراه داشته باشید.کوه نوردی و دیدن جاذبه های طبیعی کاتاری بسیار خوش استقبال است. پارک ملی گاراخونای جای خوبی است که می توانید در آن به دیدن هزاران گونه نادر طبیعی و جانوری بروید، اگر توان دارید تا بالای کوه بروید و بعد از چشم انداز زیبای آن مکان حتما دیدن کنید. می توانید حتی از باشگاه های گلف این بخش استفاده کنید و به خوبی از آن لذت ببرید.

در کنار تمام زیبایی هایی این ۷ جزیره روکوسینکادو زیبایی خاصی دارد. در واقع روکوسینکادو که بومی های آن منطقه آن را انگشت خدا می نامند، صخره ای بلند است که به طور عمودی به طرز شگفت انگیزی ایستاده  است.بومی ها می گویند این پدیده با انگشت خدا ایستاده است.  سالانه تعداد بیشماری گردشگر به این مکان می آیند و حیرت زده آن جا را ترک می کنند.

 

 

 

 

 

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 شهریور 1398 16:17