کاخ چانگ دیوک گونگ درکره جنوبی

2522 دفعه

چانگ دیوک گونگ که به نام کاخ چانگ دیوک گونگ یا کاخ چانگ دیوک نیز شناخته می‌شود به همراه پارکی بزرگ در جانگ نو – گو، سئول، کره جنوبی واقع شده‌است . کاخ چانگ دیوک گونگ یکی از پنج کاخ مشهور سئول است که به وسیله پادشاهان سلسله چوسون بنا شده است.
محوطه کاخ چانگ دیوک گونگ با تمرکز ویژه ای بر روی ساخت و ساز در اطراف چشم اندازی زیبا و طبیعی ساخته شده است. نتیجه این توجه، ترکیبی زیبا از معماری کره ای و طبیعت زیبا می باشد که این بنا رو به چشم نواز ترین کاخ سئول مبدل کرده است. معنای تحت اللفظی چانگ دیوک گونگ، کاخ کامیابی در پاکدامنی هست.این کاخ در سال ۱۹۹۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. کاخ چانگ دیوک گونگ یکی از بهترین دیدنیهای کره جنوبی و جاذبه های گردشگری سئول به شمار میرود.
از میان ۵ کاخ بزرگی که در قرن پانزدهم میلادی از سوی خاندان چوسان (Joseon) در اطراف سئول ساخته شد، کاخ چانگ دیوک گونگ همواره اقامتگاه سلطنتی محبوب پادشاهان بوده است. این کاخ جایی است که پادشاه و خاندان سلطنتی زندگی روزانه‌ خود را در آن سپری می‌کردند. اینجا یک ساختمان نیست، بلکه مجموعه‌ای از ساختمان‌های مختلف است که هرکدام از آن‌ها کارکردی متفاوت دارند و برخی محل اقامت خاندان سلطنتی و برخی دیگر کتابخانه، اتاق غذاخوری و اتاق ملاقات است. مطمئن شوید که حتما بخشی از زمان بازدید خود از این کاخ را به بازدید از باغ ۳۰ هکتاری کاخ در پشت محوطه‌ اصلی اختصاص می‌دهید. این باغ پر از راه‌های مختلف، فضاهای سبز، ساختمان‌های پاگودا، جویبارها و دریاچه‌های رنگارنگ است.
بخش های اصلی کاخ چانگ دیوک گونگ سئول
به طور کلی می توان گفت که این کاخ شامل ۳ بخش اصلی است:
1- باغ مخفی | Secret Garden
2-محوطه عمومی کاخ | Palace Building Area
3- سکونتگاه خاندان سلطنتی | Royal Palace
کاخ چانگ دیوک گونگ سئول در سال ۱۹۹۷، به دلیل آنکه چندین ویژگی مورد نظر را داشت، به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد و همین قضیه باعث آن شد که اهمیت آن در کره جنوبی بیش از پیش بیشتر شده و صنعت گردشگری در آن پیشرفت زیادی کند.
برای اینکه به داخل کاخ وارد شوید، می توانید از دروازه دونوامون (Donhwamun) استفاده کنید. قدمت این دروازه به سال ۱۶۰۸ برگشته و در میان ۴ کاخ اصلی سئول، بزرگترین مورد در نظر گرفته می شود. به سمت رایست که بروید باید از روی یک پل سنگی (به تاریخ ۱۴۱۴ و قدیمی ترین پل تخریب نشده در شهر) عبور کنید. می توانید مجسمه هایی را ببینید که به عنوان حیوان های نگهبان روی این پل ساخته شده اند.
سمت چپ شما ساختمان اصلی و زیبای کاخ به نام اینجئونگ جئون (Injeongjeon) دیده می شود. این بنا هارمونی خاصی با حیاط سنگفرش شده، راهروهای باز و درخت های پشت آن دارد.
در ادامه، ساختمان های اداری-دولتی را خواهید دید که یکی از آن ها سقفی با موزاییک کاری آبی دارد. جلوتر که بروید، بخش هایی را خواهید دید که برای زندگی خاندان سلطنتی و خصوصی بوده اند. زمانی که به داخل اتاق های نیمه مبله آن ها می روید، می توانید درک کنید که این کاخ در زمان شکوفایی و زنده بودنش، چه حسی داشته است، زنبوری که توسط یک خدمه از پادشاه دور می شود، پچ پچ چند خدمدکار، تمجید و شاید چند دسیسه!


آخرین ویرایش در سه شنبه, 06 خرداد 1399 15:50
محتوای بیشتر در این بخش: راهنمای سفر به کره جنوبی »