موزه کلیسای ناجی در خون سن پترزبورگ

1133 دفعه

یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهرسنت پترزبورگکلیسای ناجی خون ریخته شده(Church of the Savior on Blood) است.

ساخت کلیسای ناجی خون ریخته شده که با نام هایی مانند "بناشده بر خون"، یا کلیسای "قیامِ مسیح" هم شناخته می شود در سال 1883 به دستور الکساندر سوم، به‌عنوان یادبودی برای پدرش، تزارالکساندر دوم ، در محلی که تزار الکساندر دوم توسط انقلابیون آنارشیست ترور شد شروع شد و درسال 1907 به پایان رسید.

 

کلیسای ارتدوکسی ناجی در خون سن پترزبورگ از اهمیت زیادی در نزد مردم مومن ارتودکس برخوردار است ، چرا که مردم ارتودکس اعتقاد دارند که روزی عیسی مسیح از این کلیسا دوباره رستاخیز می کند و به همین دلیل به کلیسای ناجی در خون، "جامع زنده شدن مجدد مسیح" نیز گفته می‌شود.

 کلیسای ناجی خون ریخته شده

کلیسای ناجی در خون سن پترزبورگ

کلیسای ناجی خون ریخته شده

 


ساخت و معماری کلیسای ناجی خون ریخته شده

معماری شهر سن پترزبورگ معمولا در سبک باروک و نئوکلاسیک ساخته شده است اما "کلیسای ناجی در خون " با سبکی کاملا متفاوت از معماری شهر ساخته شده است.

معماری "کلیسای ناجی در خون " با سبک ناسیونالیسم رمانتیک یا ملی‌گرایی رمانتیک که متعلق به قرون وسطی است ساخته شده است.

دیوارها و سقف داخلی کلیسا با استفاده از موزاییک‌های فوق‌العاده زیبا کاملاً پوشیده شده است. این کلیسا دارای 7500 متر مربع موزاییک است که بعد از کلیسای جامع سنت لوئیس که داری 7700 متر مربع موزاییک است بیشترین تعداد موزاییک در دنیا را داراست.

در جریان انقلاب 1917 روسیه، کلیسا مورد چپاول قرار گرفت و نمای داخلی آن به‌شدت آسیب دید. دولت شوروی در اوایل سال 1930 کلیسا را تعطیل کرد.

سر انجام در جولای سال 1970، مدیریت کلیسا به کلیسای جامع سنت ایزاک واگذار شد و مرمت آن آغاز شد.

بعد از 27 سال بازسازی در آگوست سال 1997 این کلیسا به عنوان موزه‌ای از موزاییک‌های زیبا مجدداً بازگشایی شد.

کلیسای ناجی در خون

کلیسای ناجی در خون  روسیه

موزه کلیسای ناجی در خون

Church-of-the-Savior-on-Blood

موزه کلیسای ناجی در خون سن پترزبورگ

 

ساعت بازدید موزه ی کلیسای ناجی در خون:

بازدید از موزه کلیسای ناجی در خون تمام روزهای هفته به غیر از چهارشنبه ها از ساعت 10:30 تا 18 آزاد است ، آخرین پذیرش موزه ساعت 17:30 اعلام شده است .همچنین برنامه

بازدید از کلیسا در طول فصل تابستان یعنی از اول ماه مه تا سی سپتامبر به این صورت است که از ساعت 18 تا 22:30 نیز آماده پذیرایی از بازدید کنندگان است.

هزینه بازدید کلیسای ناجی در خون:

هزینه بازدید از این مکان برای بزرگسالان 250 روبل و برای کودکان

50 روبل می باشد ، همچنین بازدید کنندگان برای استفاده از راهنمای صوتی به زبان های روسی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی یا اسپانیایی باید 100 روبل پرداخت نمایند.هزینه بازدید در فصل تابستان از ساعت 18 به بعد 400 روبل می باشد.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 12 شهریور 1398 14:27