کاخ بزرگ کرملین در روسیه

1882 دفعه

کرملین ( به معنی دژها یا قلعه های روسیه ) یک قلعه تاریخی است که درشهر مسکو بنا شده است. این کاخ  که می توان آن  را مروارید معماری و یادبود تاریخی روسیه معاصر دانست هسته مرکزی شهر مسکو است که در قرن پانزدهم در کرانه شمالی رود مسکو ساخته شد و شامل تعدادی کاخ و کلیسا است.

کاخ کرملین شامل پنج کاخ و چهار کلیسای جامع است که دور تا دور آنها توسط دیوار و برج های کرملین محاصره شده است. این کاخ دارای 800 اتاق جداگانه از جمله تالارها، سالن‎ها، رخت‎کن، راهرو و اتاق‎های اختصاصی برای اعضای شخص اول مملکت، اتاق مطبوعات و اتاق‎هایی برای خدمه فنی است و کرملین جایی است که تمام راه‎های روسیه به آنجا ختم می‎شود. کرملین در روزهای پنجشنبه باز نیست و عکاسی داخل کاخ های آن ممنوع می باشد.

از کاخ  کرملین به منظور اسکان رئیس جمهور روسیه استفاده می‌شود. دیوارهای کرملین و برج‌ها در سال‌های 1485 تا 1495 توسط استادان ایتالیایی ساخته شدند. تمام عملیات ساختمانی 10 سال به طول انجامید. کرملین جدید را روی کرملین قدیم که از سنگ سفید بود بنا کردند. دیوارهای قبلی را در حد امکان باقی گذاشتند فقط دور آنها را دیوارهای آجری کشیده و آنها را بلندتر و ضخیم‎ تر کردند.

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 09:53