ورزشگاه کازان آرنا روسیه

1437 دفعه

ورزشگاه کازان آرنا (Kazan Arena) ، ورزشگاه خانگی باشگاه فوتبال روبین کازان روسیه با ظرفیت ۴۵۳۷۹ نفر ، یکی از مهم ترین ورزشگاه های میزبان مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خواهد بود.

ورزشگاه کازان آرنا روسیه


این ورزشگاه که اصلی ترین استادیوم پایتخت تاتارستان است به عنوان میزبان بازی بزرگ ایران در مقابل اسپانیا معرفی شده است ، همچنین مسابقات گروهی، یک هشتم نهایی و همچنین مسابقات یک چهارم نهایی جام جهانی 2018 روسیه نیز در استادیوم کازان آرنا برگذار خواهد شد.
تا کنون بازی های مهمی در این استادیوم برگذار شده است که از جمله این بازی ها می توان به میزبانی یونیورسیاد تابستان 2013 و همچنین میزبانی تعدادی از مسابقات جام کنفدراسیون ها 2017 از جمله مسابقه نیمه نهایی اشاره کرد.


موقعیت جغرافیایی ورزشگاه کازان :


این ورزشگاه در شمال شرقی شهر کازان و در سمت غربی رودخانه کازانکا قرار گرفته است و فاصله آن تا مرکز شهر کازان ۶ کیلومتر است.
برای رفتن به ورزشگاه کازان ، می توانید از هر نقطه شهر به وسیله حمل و نقل عمومی خود را به استادیوم برسانید.در نزدیکی استادیوم دو ایستگاه اتوبوس، اتوبوس برقی و تراموا وجود دارد.

ورزشگاه کازان آرنا روسیه


طراحی و ساخت ورزشگاه کازان:


ورزشگاه کازان آرنا توسط گروه معماری پوپولوس (populous)، طراح و مجری ورزشگاه ومبلی و ورزشگاه امارات شهر لندن، در سال ۲۰۱۰ در زمینی به ابعاد ۱۰۵ در ۶۸ متر و با بودجه ۴۵۰ میلیون دلار طراحی و اجرا شده است.

ورزشگاه کازان آرنا روسیه

امکانات و خدمات:


این ورزشگاه علاوه بر مسابقات فوتبال طیف وسیعی از سرگرمی ها، کنسرت ها و مراسم فرهنگی را نیز میزبانی می‏کند .
از جمله امکانات این ورزشگاه می توان به SkyBox ، صندلی های VIP در منطقه شرقی و غربی و در طبقه چهارم و پنجم ، کافه مجهز به تلویزیون ال سی دی ، کولر و اینترنت وای فای و همچنین رستوران اشاره کرد.

ورزشگاه کازان آرنا روسیه


کازان آرنا نیز مانند بسیاری از ورزشگاه های دنیا امکان بازدید از قسمت های مختلف ورزشگاه را در قالب تورهایی برای عموم فراهم آورده است.
بازدید کنندگان  می توانند از زمین بازی، جایگاه VIP، اتاق رسانه، اتاق ها، سالن کنفرانس و… بازدید کنند. این بازدید که هزینه تقریبا ثبت نام آن ۳۰۰ روبل است ، ۶۰ دقیقه طول می کشد.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 آبان 1398 16:11