هزینه سفر به روسیه برای جام جهانی

1231 دفعه

اگر برای بازی‌های جام جهانی 2018 قصد سفر به روسیه را دارید ، می توانید به دو صورت، سفر شخصی به روسیه و سفر با تور ، اقدام به سفر به این کشور کنید.

هزینه سفر به روسیه برای جام جهانی

پیشنهاد ما استفاده از تورهای ترکیبی جام جهانی است ، چرا که با سفر با تورهای جام جهانی دیگر نگران شناسایی محل اقامت ، رزرو بیلیت هواپیما ، هتل و غیره نخواهید بود .

این تورها به گونه ای برنامه ریزی شده اند که شما را به شهرهای محل برگزاری مسابقات ایران خواهند برد و ترتیب محل اقامت و رفت و برگشت شما را می دهند.

اغلب تورهای جام جهانی ۱۳ روزهستند و هزینه آن ها بسته به نوع آژانس هواپیمایی، کلاس هتل و اتاق مورد نظر متفاوت است.

در مجموع می توان تورهایی با هزینه ای در حدود ۱۴ میلیون تا ۵۰ میلیون را در میان آن ها مشاهده کرد.

هزینه سفر به روسیه برای جام جهانی

اگر قصد دارید بدون تور این سفر را انجام دهید باید از هم اکنون اقدام به تهیه بلیت هواپیما و رزرو محل اقامت خود کنید تا ارزان‌تر برایتان درآید چراکه به طور طبیعی هر چقدر به شروع بازی های جام جهانی نزدیکتر شویم قیمت‌ها بسیار بالاتر خواهد رفت.

به طور عادی برای سفر شخصی به روسیه هزینه ای برابر ۲۲۰ هزار تومان تا 440 هزار تومان عوارض خروج از کشور باید بپردازید ، همچنین هزینه بلیط هواپیما تهران – مسکو مبلغی بین ۸۵۰,۰۰۰ تا ۲,۳۰۰,۰۰۰ تومان خواهد بود ، البته این مبلغ برای زمان های عادی است

و احتمال افزایش قیمت بلیت هواپیما در زمان بر گذاری بازی های جام جهانی تا 7 ملیون تومان هم امکان دارد.

در ضمن چون پرواز مستقیم از تهران به شهرهایی چون کازان که بازی های ایران در آن برگذار می شود وجود ندارد ،برای سفر هوایی از مسکو به این شهر ها هم هزینه ی جدایی باید در نظر بگیرید.

مثلا هزینه پرواز مسکو - کازان: بین ۳۲ دلار (معادل ۱۳۴,۴۰۰ تومان) تا ۶۰ دلار (معادل ۲۵۲,۰۰۰ تومان) است.

در هنگام خرید بلیت ها به فرودگاه های مبدا و مقصد در روسیه و ساعت بلیت ها توجه داشته باشید، چرا که مسکو در مجموع سه فرودگاه دارد، بنابراین لازم است زمان رسیدن خود به ترمینال یا فرودگاه مبدا در مسکو را در نظر بگیرید.

 

چگونه هزینه های خود را در سفر به روسیه کاهش دهیم:


برای اینکه سفری ارزان قیمت به روسیه داشته باشید ،در ابتدا باید شهرهای محل بازی‌های ایران را به خوبی بشناسید و با مسیرهای جابجایی آشنایی داشته باشید. باید بدانید از چه طریقی هزینه خورد و خوراک و یا اقامت شما ارزان‌تر در می‌آید و بعد اقدام کنید.

برای این نوع سفر باید هزینه پرواز رفت و برگشت، اقامت در هتل و یا آپارتمان، بلیت بازی‌ها، خورد و خوراک روزانه، حمل و نقل، گشت و گذار در شهر و احتمال خرید سوغاتی را در نظر بگیرید.

نکته بسیار مهم در مورد سفر جام جهانی این است که برای سفر جام جهانی روسیه نیازی به تهیه ویزا نیست و تماشاگران باید تنها کارت هواداران (FAN ID) را تهیه کنند.

هزینه سفر به روسیه برای جام جهانی

کارت هواداری یا فن آی دی را  را تنها پس از خرید یکی از بلیت های مسابقه جام جهانی ۲۰۱۸ می توانید از این سایت دریافت کنید.

با همراه داشتن فن آی دی می توانید از ده روز قبل از اولین مسابقه و تا ده روز پس از آخرین بازی جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه اقامت داشته باشید.

با ارایه کارت فن آی دی می توانید در روز مسابقه به رایگان از حمل و نقل عمومی شهر میزبانِ مسابقه استفاده کنید.

با کارت فن آی دی همچنین امکان آن را دارید تا به رایگان از قطارهای بین شهری برای دسترسی به شهرهای محل مسابقه استفاده کنید ، بنابراین برای تماشای بازی ها در شهر های میزبان مسابقات مثل سن پترزبورگ و کازان دیگر لازم نیست برای حمل و نقل عمومی و قطارهای بین شهری هزینه کنید.

هزینه سفر به روسیه برای جام جهانی

برای رزرو بلیت های رایگان قطار بین شهری روسیه ابتدا لازم است در این سایت ثبت نام کنید، سپس می توانید با ارایه شماره بلیت مسابقه، بلیت خود را رزرو کنید.

 


هزینه اقامت در روسیه:

برای اقامت می‌توانید هتل رزرو کنید و یا اینکه در سایت‌هایی مانند سایت airbnb  خانه‌های ارزان برای اقامت کوتاه مدت پیدا کنید.

به‌ طور مثال اگر در یک هتل سه ستاره در شهر سن پترزبورگ یک شب اقامت داشته باشید به طور میانگین هزینه این اقامت مبلغی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ خواهد بود اما در سایت ایر بی ان بی می‌توان خانه‌ای معمولی با تمام وسایل را با قیمت میانگین ۷۰ دلار با یک تخت خواب اجاره کنید ، حالا در نظر بگیرید که اگر تعداد افراد بیشتر شود این قیمت به ازای هر نفر گزینه بسیار مناسب‌تری است.


قیمت بلیت بازی های جام جهانی:

قیمت بلیت بازی‌ها برای ورزشگاه های مختلف از قیمت پایه ۱۰۵ دلار آغاز و به ۱۶۵ و ۲۱۰ دلار می رسد که این بلیت ها برای سه جایگاه ویژه در ورزشگاه های مختلف در نظر گرفته شده است.

هزینه خورد و خوراک در روسیه:

برای خورد و خوراک هم اگر به‌طور مثال در مک دونالد یک منوی صبحانه بگیرید حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ روبل (به طور میانگین ۲ دلار) در می‌آید. برای ناهار یا شام هم می‌توانید به طور مثال یک پرس کباب یا کتلت مرغ را به قیمت حدود ۱۷ دلار تهیه کنید. قطعا غذاهای ارزان‌تر هم در رستوران‌های فست فودی مانند مک دونالد پیدا می‌شوند که به‌طور مثال کمترین قیمت یک منوی ناهار یا شام در این رستوران‌ها حدود پنج دلار می‌شود.
به نظر می‌رسد در بهترین حالت هزینه روزانه خورد و خوراک یک فرد در روسیه روزانه به طور میانگین بین ۲۰ تا ۳۰ دلار شود.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 بهمن 1398 13:54