پارک وندل یا فوندل در آمستردام (Vondelpark)

3718 دفعه

یکی از بزرگترین و معروف ترین پارک های آمستردام، پارک وندل یا فوندل می باشد که مأمنی ویژه برای دوری از شلوغی شهر است. پارک وندل با 140 سال قدمت و با مساحت 47 هکتار در قلب آمستردام سالانه حدود 20 میلیون بازدید کننده دارد.
پارک وندل در سال 1865 میلادی به عنوان محلی برای اسب‎سواری وگردش افتتاح گردید و در سال 1877 میلادی وسعت این پارک به مساحت 47 هکتاری کنونی گسترش پیدا کرد. چمن های این پارک به عنوان زمینه ورزشی و  مسیرهای دوچرخه سواری مورد استفاده قرار می گیرد. این پارک دارای شش محوطه بازی و یک زمین بازی بزرگ است.
پارک وندل (Vondelpark) در جنوب میدان لیدسپلین (Leidseplein) و در نزدیکی موزه ی ونگوگ قرار دارد و به غیر از گردشگران خیلی از مردم آمستردام هم عاشق آن هستند. ورودی این پارک دقیقا در پشت میدان لیدسپلین قرار گرفته و دسترسی راحتی دارد پس با رفتن به این شهر هیچ بهانه ای برای نرفتن به این پارک وجود ندارد!
با رفتن به این پارک افراد زیادی را می بینید که برای پیاده روی، دویدن، اسکیت، دوچرخه بازی، گوش دادن به موسیقی، لذت بردن از یک روز آفتابی و یا فقط لم دادن و استراحت بر روی چمن ها این پارک را انتخاب کرده اند. در این پارک یک آمفی تئاتر مخصوص برگزاری رویدادهای فرهنگی است و در فصل تابستان کنسرت های رایگان زیادی در آن برگزار می شود و می توانید بدون اینکه پولی خرج کنید به تماشای این برنامه ها بنشینید.

در گذشته این پارک در حاشیه شهر قرار داشت ولی امروزه در مرکز شهر آمستردام قرار دارد. این پارک یکی از زیباترین مکان ها در هلند است که گردشگرای زیادی را در تور اروپا  به خود جذب می کند. در این پارک 150 ساله چندین مجسمه برنزی خود نمایی می‌کند که یکی از آنها مجسمه شاعر هلندی، فوندل است.

این پارک مکان مناسبی برای استراحت، پیاده روی، عکاسی و حتی نشستن  می باشد. با حضور در این پارک، می توانید ضمن سپری کردن اوقاتی شاد و مفرح، از دیدن فضای زیبا و طبیعتی بکر لذت ببرید. پیست دوچرخه سواری، فضاهای گلکاری شده، دریاچه و چمن های تازه فضایی منحصر به فرد را در این پارک ایجاد کرده است. در سراسر این پارک در فصل تابستان، فعالیت های هنری مانند تئاتر، موسیقی و حرکات نمایشی اجرا می‌گردد. تئاتر روباز در نزدیکی ورودی خیابان "اگن‌اشترات" اجرا می‌شود و تماشای آن رایگان است. همچنین انواع کنسرت های موسیقی بطور رایگان برای علاقه مندان برگزار می شود که بسیار جذاب و دیدنی هستند. این پارک همچینین دارای یک سالن نمایش و یک موزه ملی فیلم می باشد . فیلم های که در اینجا به نمایش در می آیند طیف وسیعی از فیلم های صامت قرن نوزدهم تا تولیدات دیجیتال معاصر می باشد.

 

آخرین ویرایش در شنبه, 17 خرداد 1399 14:05