موزه زیر آبی کانکون مکزیک

2835 دفعه

«کانکون» در زبان محلی به معنای «آشیانه مارها»، شهری ساحلی در مکزیک است که هرساله غواصان و گردشگران بسیاری را جذب خود می‌کند. موزه زیر آبی کانکون، موزه ای در زیر آب سواحل شهر کانکون مکزیک است که در سال 2009 تاسیس شد. هدف از احداث این موزه، حمایت از گیاهان مرجانی نادر که به دلیل دیدارهای مکرر گردشگران آسیب دیده بودند، بود.
این موزه دارای 100 مجسمه زیبا در عمق آب های پارک ملی کانکون بود که جمعیتی بزرگ از مردم و «بی تحرکی» را (مانند مردی چاق بر روی مبل در حال تماشای تلویزیون)، به نمایش در آورده است. مجسمه های این موزه از جنس بتن خنثی (مقاوم در برابر pH آب دریایی) هستند و توسط جیسون تیلور و پنج نفر دیگر از مجسمه سازان مکزیکی ساخته شده اند. همچنین این مجسمه ها جدای از مکانشان، احساسات قدرتمندی را در بیننده‌ها برمی‌انگیزند.
برای بازدید از آن می‌توان از قایق‌های توریستی با کف شیشه‌ای استفاده کرد یا قدم پیش گذاشت و با تجهیزات غواصی سری به آن زد. گردشگران همچنین مرجان‌هایی را که این مجسمه‌های معاصر را در برگرفته و شکلی جالب به آنها بخشیده‌اند از نزدیک مشاهده می‌کنند. در واقع دلیل واقعی ساخت این مجسمه‌ها هم همین بوده یعنی کمک به حفظ و بقای مرجان‌ها.

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 11:40
محتوای بیشتر در این بخش: راهنمای سفر به مکزیک »