ساحل آمالفی در ایتالیا

3725 دفعه

آمالفی (Amalfi) یک شهر ساحلی است که در سواحل جنوبی شبه جزیره سالرنو (Salerno) در منطقه کامپانیا (Campania) کشور ایتالیا قرار دارد. ساحل آمالفی در حدود 47 کیلومتری جنوب شرقی شهر ناپل (Naples) واقع شده و توسط صخره‌های چشمگیر و مناظر ساحلی احاطه شده است. ساحل آمالفي يکي از زيباترين مناطق توريستي و گردشگری ایتالیا و جهان محسوب می‌شود که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. معماري آن شباهت زيادي به ماسوله دارد با اين تفاوت که آمالفي علاوه بر بنا شدن بر روي کوه، داراي نوار ساحلي هم هست و اين موضوع سبب شده است که يکي از برترين مقاصد گردشگري خانوادگي توسط سايت نشنال جئوگرافيک معرفي شود.

ساحل آمالفي داراي آب و هواي گرم مديترانه‌اي و يک نوار ساحلي زيبا به طول ۴۰ کيلومتر است. در اين منطقه صنايع محلي مانند سراميک‌سازي بسيار مورد اقبال گردشگران قرار مي‌گيرد. گفته مي شود مردم بومي آمالفي از جمله پر عمرترين مردم دنيا هستند که تغذيه سالم مديترانه‌اي در اين امر نقشي به سزا دارد. این منطقه از مناطق مورد علاقه ثروتمندان جهان است که برای تعطیلات آمالفی را انتخاب می کنند. فضای روستایی در کنار چشم انداز بسیار زیبای این شهر از دریای مدیترانه از مهمترین دلایل انتخاب این گردشگران است.

ساحل آمالفی در ایتالیا

درباره ساحل آمالفی:

با یک نگاه به ساحل آمالفی (Amalfi Coast) احساس می کنید که بهشت روی زمین را پیدا کرده اید، همین ویژگی های محسورکننده هست که سالانه ۵ میلیون گردشگر را به مسیرهای جادویی این ساحل می کشاند. در این ساحل ۵۵ کیلومتری ۱۳ شهر کوچکی ساحلی در کنار هم قرار دارند که همگی توسط بزرگراه SS163 به هم متصل شده اند، مسیری که یکی از زیباترین جاده های دنیاست و رانندگی در آن آرزوی خیلی هاست.
بهترین راه برای تجربه این ساحل این است که به یکی از شهرهای کوچک ساحلی بروید و با اقامت چند روزه در آن ها دنیایی متفاوت را تجربه کنید. شلوغ ترین بخش این ساحل قسمتی ست که بین شهرهای آمالفی و پوزیتانو قرار دارد، در این منطقه فرسایش قسمتی از مناطق ساحلی را از بین برده و سواحلی کوچک و اختصاصی را پدید آورده است. آب و هوای مدیترانه ای، تابستان های گرم و زمستان های ملایم، آمالفی را یکی از دوست داشتنی ترین سواحل دنیا کرده است. ساحل آمالفی در سواحل جنوبی خلیج سالرنو در دریای تیرنی قرار دارد و در سال ۱۹۹۷ در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

آخرین ویرایش در شنبه, 30 شهریور 1398 15:14