شهر تماشایی جاکارتا در اندونزی

4449 دفعه

شهر بندری «جاکارتا»، پایتخت اندونزی و شهری بزرگ است که در جزیره «جاوه» قرار گرفته و در کنار داشتن امکانات مدرن شهری، با داشتن معماری اروپایی-هلندی و بناهای تاریخی بسیار از جمله معابد هندو و نیز پارک‌ها و تفریحگاه‌های ساحلی و همچنین داشتن مراکز خرید و پاساژهای بزرگ از جمله مهم‌ترین شهرهای گردشگر‌پذیر اندونزی محسوب می‌شود.

جاکارتا یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای اسلامی است. جاکارتا بزرگ ترین شهر اندونزی و مرکز اقتصادی ـ تجاری ، حمل ونقل و صنعتی این کشور و مرکز سیاسی ـ اداری ایالت جاکارتا است. این شهر که گفته می شود در گذشته مقر انسان های نخستین بوده است ساختمان ها و بناهای تاریخی بسیاری از دوره استعمار هلندی ها که به سبک معماری آنها ساخته شده است و بیشتر آنها اکنون موزه هایی برای گردشگران هستند را در خود جای داده که اغلب در بخش مرکزی جاکارتا قرار گرفته‌اند.

مکان های دیدنی جاکارتا عبارتند از:

بنای یادبود موناس: این بنا در سال ۱۹۴۵ برای گرامی‌داشت تلاش مردم برای آزادی و استقلال کشور اندونزی بنا شده است.

شهر مینیاتوری تامان: این شهر مینیاتوری نشان دهنده فرهنگ و تاریخ کشور اندونزی بوده و جنبه های مختلف زندگی روزانه مردم ۲۶ استان این کشور را در محوطه‌ای با معماری قدیمی به تصویر کشیده است.

موزه ملی اندونزی: موزه ملی که به خاطر قرار گرفتن مجسمه فیل در حیاط ورودی، به ساختمان فیل نیز معروف است، از بزرگترین موزه‌های این کشور است که آثار باستانی و تاریخی متعلق به حدود دو قرن این کشور را به نمایش گذاشته است.

پارک رویایی آنچول: مجموعه تفریحی-دریایی در ساحل شهر که جزء پرطرفدارترین مکان‌های گردشگری هم محسوب شده و برای خود مردم ساکن شهر - از سنین مختلف- نیز همواره جذاب بوده است.

شهر تماشایی جاکارتا در اندونزی

 

آخرین ویرایش در شنبه, 06 مهر 1398 16:22