01 اسفند 1397

افتتاح پروژه سرزمین پرواز

5048 دفعه

عصر 30 بهمن 1397 سرزمین پرواز که سایت تیوپ‌سواری چهار فصل است، افتتاح شد.

عصر روز 30 بهمن ماه سرزمین پرواز در منطقه ۲ با حضور معاون شهردار، شهردار منطقه ۲ و اعضای کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر افتتاح شد و رودکی مدیر پروژه با بیان اینکه این مجموعه تفریحی با کمک بخش خصوصی و با مشارکت شهرداری به روش BOl به بهره‌برداری رسید، گفت: در ابتدا قرار بود که تنها یک رستوران ساخته شود اما بعد از آن مجموعه پرواز که پیست تیوپ‌ سواری چهار فصل است نیز در این منطقه که یک دره بود و به محل دپوی زباله تبدیل شده بود، ساخته شد.

وی با بیان اینکه این مجموعه در کشورهایی همچون ایتالیا و... اجرایی شده است اما به صورت یک نواخت است، گفت: اولین بار است که با کمک کارشناسان داخلی توانستیم تیوپ‌سواری را مارپیچ طراحی کنیم به‌گونه‌ای که حالا کشورهای خارجی به دنبال راه‌اندازی مسیر تیوپ‌ سواری مارپیچ هستند.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی توان و ظرفیت خوبی برای اجرای طرح‌های مختلف دارد، گفت: اما ما نیازمند حمایت‌های شورا و شهرداری هستیم تا بتوانیم کار را پیش ببریم.

رسول کشت‌ پور شهردار منطقه ۲ نیز با بیان اینکه این مجموعه با کمک بخش خصوصی راه‌اندازی شده است، گفت: این روزها صحبت از درآمدهای پایدار و جلب پروژه‌های مشارکتی می‌شود که توانستیم امروز در منطقه ۲ یک پروژه مشارکتی در راستای نشاط و سرگرمی شهروندان اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه ۱۴ ماه پیش پروژه سرزمین پرواز آغاز به کار کرد و تا ۱۰ روز آینده پارک حشرات غول‌ پیکر نیز در این منطقه افتتاح می‌شود، گفت: سرزمین پرواز قطعا به یکی از مقاصد گردشگری تهران تبدیل می‌شود و ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا مردم به نشاط و شادی برسند.

در ادامه شهربانو امانی عضو کمیسیون شورا نیز با بیان اینکه باید به ریل تغییر برویم، گفت: به حد کافی شهردار اسبق که گفته شده است اسم آن را نبریم سازه ساخته است اما مردم راضی نیستند و پیشنهاد می‌شود نهادهایی که پول و قدرت دارند در راستای آبادانی تهران و ایران پول‌هایشان را صرف کنند.

وی گفت: من از سرمایه‌ گذار سرزمین پرواز تشکر می‌کنم چراکه به جای آنکه پولش را صرف کارهای دیگر کند، به نشاط و شادی مردم توجه کرد اما امیدوارم پیوست‌های اجتماعی و زیست‌ محیطی نیز لحاظ شده باشد.

 منبع: سایت ایسنا