برای کاهش هزینه های اقامت در هتل چه راه هایی وجود دارد؟

3708 دفعه

 مسافرت رفتن یکی از مسائلی است که از دیرباز در زندگی بشر نقش داشته و در طول تاریخ شکل های تازه ای به خود گرفته است. معمولا افراد پس از انتخاب مقصد به این فکر می کنند که چگونه خود را به آنجا برسانند، در کجا اقامت کنند و چه تفریحاتی را برای خود در نظر بگیرد. در این راهنمای سفر راهکارهای کاهش هزینه های اقامت در هتل را بررسی می کنیم.

یکی از بخش های مهم سفر هزینه هایی است که در طول سفر پرداخت می کنید. یکی از مسائلی که سفر را تحت تاثیر قرار می دهد اقامت شما در سفر است. هر چه هزینه ی کمتری صرف کنید، بودجه ی بیشتری برای سفرهای آتی خواهید داشت. توجه به این نکته که استفاده از هر یک از تسهیلات و امکانات هزینه هایی را برای شما رقم می زند.

رزرو هتل ارزان

برای رزرو هتل، علاوه بر توجه به قیمت به نیازهای خودتان و انتظاراتتان از سفر نیز توجه کنید. قیمت را به نسبت خدماتی که دریافت می کنید بسنجید و قیمت ها را در همان نوع خدمات مقایسه کنید. در رزرو هتل ارزان توجه داشته باشید که ارزانترین همیشه بهترین گزینه نیست. ممکن است در طول اقامت مجبور به پرداخت هزینه هایی شوید که در نهایت هزینه ی هتلتان از قیمت واقعی هم بیشتر شود. پس حواستان به هزینه های مازاد بر اقامتتان باشد.

برای کاهش هزینه های سفر در بخش اقامت، راهکارهای زیادی وجود دارد:

هتل و پرواز را به طور همزمان رزرو کنید ؛ دفاتر خدمات مسافرتی از تخفیف های ویژه ی ایرلان ها و هتل ها استفاده می کنند و آنها را در قالب بسته هایی به شما عرضه می کنند. توجه کنید که چک کردن قیمت های اصلی قبل از رزرو نهایی امری ضروری است. در برخی مواقع ایرلاین ها پیشنهادهای ویژه ای برای رزرو هتل دارند و گاهی هم هتل ها پرواز خاصی را با تخفیف به شما ارائه می دهند. رزرو هتل و پرواز به صورت همزمان در بسیاری مواقع باعث صرفه جویی در هزینه های شما خواهد شد.

خودتان با هتل تماس بگیرید، برای آنکه کاملا مطمئن اقدام به رزرو اتاق کنید قبل از رزرو قطعی از طریق دفاتر مسافرتی، با هتل تماس بگیرید و از قیمت ها مطلع شوید. این کار به شما کمک می کند که انتخاب مطمئن تری داشته باشید. رزرو اتاق از طریق دفاتر خدمات مسافرتی می تواند به نفع یا ضرر شما باشد.

رزرو آنلاین هتل

آنلاین رزرو کنید، رزرواسیون آنلاین علاوه بر این که جستجو و مقایسه آسان تر را برایتان فراهم می کند باعث صرفه جویی در زمان و هزینه ی شما نیز خواهند شد. همه ی هتل ها برای تشویق شما به رزرواسیون آنلاین تخفیف هایی را برایتان در نظر می گیرد.

از رزروهای کنسل شده استفاده کنید، برخی از  افراده دلیل بروز مشکلاتی از سفر و اقامت خود منصرف شوند و از طریق اینترنت اقدام به واگذاری رزرو خود حتی با قیمت پایین تر از قیمت معمول اتاق می کنند. ممکن است خوش شانس باشید و با کمی جستجو در اینترنت هزینه ی رزرو هتل خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهید.

رزرو آنلاین هتل

از تخفیف های ویژه هتل ها استفاده کنید، سیاست های هتل ها به مدیران آنها این اجازه را می دهد که در زمان هایی تخفیف هایی را برای مشتریان خود در نظر بگیرند. این تخفیفات معمولا از طریق سایت های خاص اعلام می گردند.

رزروهای لحظه آخری را فراموش نکنید، هرچه شما به زمان سفر نزدیک تر شوید می توانید اتاق ارزانتری پیدا کنید اما این امکان هم وجود دارد که مجبور شوید به دلیل کم بودن اتاق های خالی بهای بیشتری را بپردازید. در برخی زمان ها مدیریت هتل ها و یا چارترکننده ها برای جبران خسارات ناشی از خالی ماندن اتاق ها اقدام به ارائه ی اتاق با قیمت بسیار پایینی می کنند. این فرصت در مواقعی پیش می آید که زمان اوج مسافرت ها بسیار نزدیک است و اتاق های هتل مشتری ندارد.

در زمان سفر خود انعطاف به خرج دهید، در زمان اوج مسافرت ها معمولا هتل ها با افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت ها همراه خواهند بود.اگر می توانید سفر خود را به روزهایی غیر از آخرهفته ها و تعطیلات خاص موکول کنید. در این صورت انتخاب های ارزان تری پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

استفاده از برنامه های کاربردی و عضویت در باشگاه مشتریان هتل ها این امکان را به شما می دهد تا تخفیف ها و پیشنهادات ویژه را به شما اطلاع رسانی کنند. همچنین عضویت در باشگاه مشتریان هتل ها این امکان را برای شما فراهم می آورد که از تخفیفات ویژه ی اعضا مانند هدایای روز تولد استفاده کنید.

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397 10:21

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید