جزیره زیبای لانتائو درهنگ کنگ

3122 دفعه

مساحت این جزیره دو برابر مساحت جزیره هنگ کنگ است. از جزیره هنگ کنگ حدود ۴۵ دقیقه، از ایستگاه شماره ۷ فری سنترال تا لانتائو طول می کشد. کوه های بلند، روستاهای ساحلی و پارک های زیبا زیستگاه مناسبی را تشکیل شده است. فرودگاه بین المللی هنگ کنگ در بخش شمال غربی لانتائو واقع شده است. شرکت والت دیسنی آمریکا در حال ساختن مجموعه ای به همین نام در منطقه شمالی جزیره است.
جزیره Cheung Chau هنگ کنگ جزیره لانتائو در واقع مجموعه‌ای از روستاهای ماهیگیری بوده است. به علت محدودیت تردد خودرو فقط پیاده و یا با دوچرخه می توان در آن جا رفت و آمد نمود. جزیره لانتائو با فاصله نیم ساعته از هنگ کنگ، جاییست که در آن می توان آبشارهای خارق العاده و زیبایی را دید که آسان ترین ودر دسترس ترین آنها آبشار سیلورماین ( Silvermine Waterfalls ) است که از شهر Mui Wo در جنوب شرقی لانتائو قابل دسترسی است. این آبشار مکانی محبوب برای افرادیست که می خواهند به پیک نیک بروند و یک روز خود را در طبیعت بگذرانند.

یکی از بزرگترین جزایردر هنگ کنگ با مناظر طبیعی زیبا و سواحل خیره کننده جزیره لانتائو هنگ کنگ میباشد که در دهانه رودخانه مروارید قرار دارد و دارای مناظر زیبا و مکان های تاریخی جالبی می باشد. بلندترین قله در این جزیره قله ی کوه ققنوس است که ارتفاع آن 950 متر است. قله لانتا او در این جزیره با ۹۳۴ متر ارتفاع دومین قله مرتفع هنگ کنگ است. که یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی هنگ کنگ برای گردشگران است. جزیره لانتائو محیطی کوهستانی ، سواحل بزرگ شنی و پارکی وسیع دارد که تقریبا نیمی از جزیره را در بر گرفته است. در این جزیره بزرگ می توان تقریبا 1000 گونه مختلف حیوانات را یافت. همچنین گردشگران ققنوس برای دیدن ولذت بردن از طلوع آفتاب اغلب در شب صعود میکنند، و قبل از طلوع آفتاب به اوج قله می رسند.

در جزيره لانتائو نخستين شهرک تجاري اروپايي در منطقه رودخانه پرل، توسط معامله گران پرتغالي در سال 1510 تاسيس شد. بعدها جزيره به يک پست تجاري مهم براي انگلستان تبديل شد، اکثر مردم بريتانيا به جزيره هنگ کنگ علاقه مند هستند. 47 روستا در جزیره لانتائو وجود دارد. به عنوان مثال تای و تونگ چانگ به عنوان شهرهای جدید توسعه یافته است. علاوه بر این، بیش از 48.8 کیلومتر مربع از جزیره لانتائو به عنوان روستای باغ تاسیس شده است.

اینجا نیز هنگ کنگ است اما با این تفاوت که دیگر خبری از ساختمان های بلند و مدرن و خیابان های شلوغ و پر از مسافر نیست. در این جزیره می توانید آرامش را در هنگ کنگ بدست بیاورید. هرچند برخی معتقدند گشتن در خیابان های جزیره لانتائو کمی سخت است، اما نه بخاطر وجود ترافیک بلکه بخاطر وجود برخی حیوانات وحشی نظیر گاوها و بوفالوها که گاهی برای تماشای خورشید از جنگل ها به خیابان می آیند.

جزيره لانتائو

روستای ماهیگیران Tai O

روستای ماهیگیران Tai O در جنوب غربی جزیره واقع شده است و از جمله جاهایی است که شما را به گذشته این جزیره باز می گرداند. این روستای آرام و بی سر و صدا دارای خانه های رنگارنگیست که روی آب ساخته شده اند.
قرن ها این منطقه خانه ماهیگیران جزیره بود اما در دهه های اخیر این تجارت کمی کاهش یافته است و این روستا بیشتر به مکانی برای بازدید و گردش تبدیل شده است، هر چند همچنان ماهیگیرانی را در این منطقه می توان یافت که ماهی های تازه خود را در رستوران های میفروشند و گردشگرانی که این ماهی های تازه را امتحان می کنند. وجود خانه های روی آب و قایق هایی که متعلق به هر خانه است، منظره ای زیبا و متفاوت در این روستا ایجاد کرده است.

ساحل Pui O

ساحل Pui O که بین کوهها و مزارع برنج قرار گرفته است جاییست که در آن هم علاقه مندان به آفتاب گرفتن دیده می شوند هم گردشگرانی که به موج سواری می پردازند. شاید چند بوفالوی آبی نیز در کنار آبها مشاهده کنید. این ساحل که در جنوب شرقی جزیره واقع شده است بخاطر آب شفاف و تمیزی که داشته است مورد توجه موج سواران و علاقه مندان به شنا قرار گرفته است.

تماشای دلفین های صورتی

دلفین های صورتی در هنگ کنگ بسیار مشهور هستند، به آنها در گذشته دلفین های سفیدی چینی گفته می شد. این دلفین ها در سواحل شمالی و غربی لانتائو دیده می شوند. این دلفین ها بخاطر پوست سفید و صورتی که دارند شناخته شده هستند و هر چه بزرگ تر می شوند رنگ آنها صورتی تر می شود. هرچند جمعیت این دلفین ها طی دهه های گذشته بسیار کم شده است اما هنوز احتمال دیدن آنها در این سواحل وجود دارد.

تماشای دلفین های صورتی

مجسمه بودا تیان تان

بسیاری از گردشگران به لانتائو می روند تا مجسمه بزرگ 112 فوتی بودا را ببینند.
اتوبوس شماره ۲ در نزدیکی ایستگاه فری جزیره لانتا او بعد از ۳۵ دقیقه گذر از منطقه کوهستانی مسافران را به بزرگترین معبد بودا در هنگ کنگ منتقل می نماید. در منطقه باز این معبد بزرگترین مجسمه بودا در دنیا به وزن ۲۰۲ تن قرار دارد که در سال ۱۹۹۳ ساخته شد و محل عبادت پیروان بودا و برای جهانگردان جالب است. در سال ۱۹۰۵ جمعی از بودایی ها برای عبادت این منطقه دور افتاده از هنگ کنگ را انتخاب کردند که تا سال ۱۹۷۰ بسیار محقر و کوچک بود، اما از آن به بعد با ساخت معبد در آن مکان روز به روز بر وسعت و رونق آن افزوده شد.
مجسمه‌ی «بودای تیان تان» (Tian Tan Buddha) مجسمه‌ای است ۳۴ متری که در جزیره‌ی لانتائو قرار دارد. جزیره‌ای که تا قبل از ساخت این مجسمه در سال ۱۹۹۳، مکانی کمتر شناخته‌ شده محسوب می‌شد. گفته می‌شود این تندیس بودای بزرگ در نوع خود، بزرگ‌ترین مجسمه‌ی خودایستا و غیر متصل جهان است و ساخت آن حدود ۱۲ سال به طول انجامید.
آدرس: جزیره‌ی «لانتائو» (Lantau Island)، خیابان «پینگ» (Ping)
ساعت بازدید: ۱۰ تا ۱۷
مدت زمان بازدید: ۳۰ دقیقه

مجسمه بودا جزیره لانتائو

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 16 اسفند 1397 14:30