جزایر زیبا و استثنایی بورا بورا در فرانسه

2326 دفعه

فرانسه مکان های دیدنی بسیار زیبایی دارد و یکی از خیره کننده ترین مناطق گردشگری دنیا جزایر بورا بورا(Bora Bora Islands) است. بورا بورا یکی از جزایر باد پناه جزیره‌های سوسایتی پلینزی فرانسه و یکی از مناطق آنسوی دریاهای فرانسه در اقیانوس آرام است . از آن به عنوان زیباترین جای جهان یاد می‌شود. این منطقه جزیره های کوچک با ویلا، کلبه و آلاچیق های بسیار جالب دارد که بیشتر آنها روی آب ساخته شده اند. غذا با قایق برای مهمانان آورده می شود و کف کلبه ها شیشه ای است و می توانند زندگی زیر دریاچه را از داخل اتاق خود تماشا کنند. این خانه ها در ساحل در محل کم عمق و سطحی آن ساخته شده اند.

جزیره بورا بورا ویژه دوستداران دنیای زیر آب و غواصی می باشد که زیبایی خیره کننده آن از طریق کتابها و فیلمها به دنیا معرفی شده و مورد تهاجم سیل گردشگران قرار گرفته است. این جزیره سرزمینی است کوهستانی که بلندترین کوه آن اوروهنا است. اطراف این جزیره بریدگی های شدید و تند همراه با سنگهای مرجانی احاطه شده است. تماشای طلوع آفتاب از روی اقیانوس آرام و غروب خورشید از روی دریاچه مرجانی، روستای پولی‌نزی در فرانسه را به یکی از زیباترین مناطق تفریحی دنیا تبدیل کرده است. این جزیره با انواع درختان نارگیل احاطه شده است. سقف های آلاچیق ها از برگ و دیوارها از سنگ های آتشفشانی با پوشش صدفی ساخته شده اند. اتاق ها هر کدام آلاچیق هایی بر روی آب دارند و به مهمانان و مسافران اجازه می دهند تا  از ماهی های زیر آب و آسمان آبی لذت ببرند.

اگر قصد آفتاب گیری دارید می توانید از تخت های مخصوص کنار ساحل استفاده کنید. از سویی رشته کوه های سر سبزی هم هستند که چشم نوازند و با دیدن آن ها روح انسان سرشار از نشاط می شود.اگر علاقه به قایق سواری هم دارید می توانید از قایق های ساحل استفاده کنید، قایق ها به صورت سر باز و سر بسته برای رفاه حال توریست ها طراحی شده اند.شب های ساحلی بسیار زیبا و آرام اند و نور پردازی خوبی در ساحل در اختیار شماست.

 

 

 

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 10:17