کتابخانه امیرکبیر تهران

1763 دفعه

كتابخانه امیرکبیر تهران که در بوستان قیطریه قرار دارد با مساحتی بالغ بر 306 متر مربع، دارای دو سالن مجزا جهت مطالعه خواهران و برادران می‌باشد.

کتابخانه امیرکبیر زیر نظر فرهنگسرای ملل به فعالیت می‌پردازد، این کتابخانه در سال 1373 توسط شهرداری تهران افتتاح شد و در سال 1376 به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران واگذار شد.

 

کتابخانه امیرکبیر

ساعت کاری کتابخانه امیرکبیر به این صورت است که بانوان می‌توانند از ساعت 8 الی 21 روزهای زوج و آقایان از ساعت 8 الی 21 روزهای فرد از کتابخانه استفاده کنند همچنین روزهای جمعه نیز از ساعت 8 الی 16 کتابخانه فعالیت می‌کند.
برنامه هایی در کتابخانه انجام می‌گیرد از قبیل: جشن تولد کتاب، رونمایی کتاب، یک کتاب یک نویسنده، اردوی بازدید مدارس از بخشهای مختلف کتابخانه، تجهیز کتابخانه های مدارس منطقه یک و.....

كتابخانه مرکزی و مرکز اسناد علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلي‌تكنيك تهران)در سال 1337تأسیس و در سال 1340 با توجّه به پيشرفت علوم و تكنولوژي و نياز به افزايش مجموعه گسترش یافت و به استاندارد‌سازي منابع خود پرداخت. در سال 1378 سيستم مكانيزه امانت كتاب در كتابخانه مركزي با استفاده از خط نماد (باركد) راه‌اندازي گرديد. و در سال 1384 طرح مكانيزه نمودن میز امانت كتابخانه‌هاي دانشکده‌ای(اقماري) نیز به اجرا درآمد و هم اکنون به صورت كاملا مكانيزه سرويس دهي به اعضاء صورت مي گيرد.

آدرس:

خیابان شریعتی-نرسیده به میدان قدس-خیابان قیطریه-بوستان قیطریه

آخرین ویرایش در دوشنبه, 12 اسفند 1398 09:48