پارک نهج البلاغه تهران

1628 دفعه

پارک نهج‌‌‌البلاغه با مساحت ۳۵۶۶۶۶ متر مربع یکی از وسیع‌ترین پارک‌های تهران است که در دره فرحزاد در سال 1388ساخته شده است. پارک نهج البلاغه به عنوان یک دهکده ی گردشگری در محوطه ای که خرابه ای بیش نبود و یک رودخانه کم آب از میان آن می گذشت در دو فاز ساخته شد. فاز اول در محدوده ی شمال بزرگراه شهید همت تا بلوار همیلا و فاز دوم در محدوده شمال بزرگراه حکیم تا بزرگراه همت قرار دارد.
قسمت های مختلف پارک به دلیل قرار گرفتن در شیب به شکل طبقاتی در بالای هم و در امتداد مسیر رودخانه قرار گرفته اند. قرار گرفتن این پارک در دره فرحزاد و گذر آب از میان آن آب و هوایی خنک را در آن ایجاد کرده است که در فصول گرم سال لحظات خوبی را به شما هدیه می دهد. وجود رودخانه در وسط پارک آن را به دوقسمت مجزا تقسیم کرده است که با یک پل بزرگ و چندین پل کوچک به هم متصل می شوند.
تعداد گردشگران پارک نهج‌البلاغه به خصوص در نیمه اول سال که هوا گرم‌تر و پاک‌تر و روزهای تعطیل بیشتر هستند، افزایش می‌یابد. این پارک همه روزه میزبان گردشگرانی است که برای جدا شدن از شلوغی شهر و قدم زدن در طبیعت به این محل مراجعه می‌کنند.
این پارک شامل بخش های مختلف زیر می­باشد :
سه مجموعه بازی برای کودکان- هشت راه پیاده‌رو طولی ۱۲۰۰ متری- سه راه پیاده‌رو عرضی ۳۰۰ متری- ۹ هزار متر مربع مسیر دوچرخه‌سواری- ۱۸۰۰ متر مربع فضای ورزش همگانی- فضای برگزاری برنامه های مذهبی، فرهنگی و هنری- سرزمین شگفت انگیز (مجموعه قایق پرش در آب، راپل هوایی، پیست پرواز در آسمان،سافاری پارک وحشت) - مقبره سه شهید گمنام که در ۱۲ مهر ۱۳۸۹ هجری شمسی مصادف با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در این پارک به خاک سپرده شدند.
سایر امکانات پارک نهج البلاغه مسجد، پارکینگ ۷۵۰ واحدی، ۴۰ سرویس بهداشتی،۸۰ واحد آلاچیق، بوفه، سینما و دو پل عابر پیاده بر روی دره و صدها نیمکت می­باشد.

نشانی پارک نهج البلاغه:
اشرفی اصفهانی – خیابان هفتم – خیابان پارک – خیابان استاد نظری

 

آخرین ویرایش در شنبه, 02 شهریور 1398 14:29