پارک جنگلی چیتگر تهران

1719 دفعه

پارک جنگلی چیتگر با ۹۵۰ هکتار زمین پردرخت از بزرگ ترین پارک‌های جنگلی شهر تهران است که از حیث جغرافیایی تقریباً در حد وسط فاصله تهران و كرج و مجموعه شهرك‌های اقماری پیرامون قرار گرفته است. این پارك از جنوب به اتوبان و خط متروی تهران ـ كرج، از شمال به اتوبان در حال احداث رسالت و از غرب به پیكان شهر و باغ گیاه شناسی محدود می گردد.
پارك چیتگر در حال حاضر دارای امكاناتی همچون مجتمع فرهنگی ـ ورزشی ، زمین بازی ، سالن اجتماعات و انبار ، ایستگاه و پیست دوچرخه سواری ، ایستگاه آتش نشانی ، رستوران و بوفه ، ساختمان اداری ، پاركینگ ، آلاچیق ها و چادرهای اقامتی،منقل های پیش ساخته، دستشویی عمومی و دیگر فضاهای مشابه می باشد . بیشتر این امكانات در محدوده شرقی پارك استقرار یافته و محدوده غربی دارای امكانات خدماتی كمتری است و به صورت بكر و جنگلی باقی مانده است .
در پارك جنگلی چیتگر ، حدود ۱۴ كیلومتر جاده آسفالته درجه یك ( یك كیلومتر بلوار است ) و تقریباً ۵۰ كیلومتر جاده خاكی درجه دو ، وجود دارد .
این پارک دارای حدود 30 کیلومتر پیست دوچرخه‌سواری شامل پیست‌های استقامت، سرعت، کوهستان و پیست مخصوص بانوان پذیرای بسیاری از خانواده‌های علاقه‌مند به طبیعت و ورزش فرحبخش دوچرخه‌سواری است. در این پارک 5 غرفه مجاز کرایه دوچرخه وجود دارد که 2 غرفه در بالای پارک مخصوص اجاره دوچرخه بانوان می‌باشد. در پیست بانوان امکان ورزش دوچرخه‌سواری با لباس راحت ورزشی برای بانوان وجود دارد.

از طریق مسیرهای فرعی منشعب شده از بزرگراه همت که در حاشیه شمالی پارک واقع شده نیز می توان به پارک جنگلی چیتگر وارد شد. همچنین با استفاده از خط 5 متروی تهران (خط تهران-کرج) و دو ایستگاه آن به نام های ایران خودرو و چیتگر نیز می توان خود را به پارک جنگلی چیتگر رساند.

آدرس: تهران، اتوبان تهران-کرج غرب، پارک جنگلی چیتگر

آخرین ویرایش در شنبه, 02 شهریور 1398 14:06