دریاچه گهر لرستان

2552 دفعه

دریاچه گهر لرستان با وسعت 85 هکتار، به طول تقریبی 1700 متر و عرض میانگین 500 متر در میان رشته کوه های زاگرس در ارتفاع 2350 متر از سطح دریا ،دریاچه آب شیرین دائمی تشکیل شده است که یکی از جاذبه های دیدنی استان لرستان و حتی کشور شناخته می شود.
دریاچه گهر لرستان ملقب به نگین زاگرس , دریاچه ای کوهستانی در میان رشته کوه اشترانکوه در استان لرستان واقع شده است. این دریاچه زیبا در فاصله حدود 35 کیلومتری شهرستان دورود واقع شده و مسیر اصلی دسترسی به آن نیز از طریق همین شهرستان است. گهر سالانه میزبان حدود 70٬000 گردشگر می باشد.
محوطه دریاچه گهر پوشیده از درختان گردو، انجیر، زبان گنجشک، سیب، زالزالک، بلوط، بید، بادام، پسته وحشی، گلابی وحشی، چنار، نارون، بلوط مازو، ارژن، کنار کهور، انار، گز، و موی وحشی می باشد که با تلفیق گل های لاله واژگون، شقایق، زنبق و لاله وحشی تاج خروسی و اختر منظره ای بی نظیر را ایجاد می کند.
دریاچه گهر و منطقه حفاظت شده اشترانکوه خانه حیوانات متنوع از قبیل بز، قوچ، آهو، کل، پلنگ، گرگ، گراز، خرس قهوه ای،کفتار، روباه، شغال، خرگوش و انواع پرندگان مانند عقاب، کبک، شاهین، تیهو و آبزیان مانند مارماهی، لاک پشت، قورباغه و ماهی قزل آلای رنگین کمان و خال قرمز در این دریاچه می باشد که می توانید چند نوع از آنها را در روزهایی که تردد کم است ببینید.
دسترسی به این دریاچه بوسیله خودرو از طریق شهر دورود امکان پذیر است که نزدیک ترین راه برای دسترسی به این دریاچه می باشد. راه های احداث شده در مسیر دریاچه راه های دسترسی آسان به این دریاچه را محیا کرده است.

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 08 مرداد 1398 14:06