روستای چشمه میران شهرستان جوانرود کرمانشاه

2618 دفعه

کرمانشاه یکی از باستانی ترین و کهن ترین شهرهای ایران است. استان کرمانشاه یکی از پرجاذبه ترین مناطق کشور به شمار می آید که در غرب کشور است و از شمال با استان کردستان، از جنوب با استان لرستان و ایلام، از شرق با استان همدان و از غرب با کشور عراق همجوار است و حدود 330 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

چشمه میران کرمانشاه

از هر مسیری که وارد این استان شوید با دیدنی ها و جاذبه های کم نظیری رو به رو می شود. این استان از نظر وسعت هفدهمین استان کشور محسوب می شود. یکی از مناطق دیدنی استان کرمانشاه شهرستان جوانرود است که دارای مناظر دیدنی است و برای گردشگران تجربه ای متفاوت را دارد.

روستای چشمه میران در فاصله حدود پنج کیلومتری شهرستان جوانرود واقع است و از توابع بخش مرکزی است که در طول سال مورد توجه گردشگران ، مهمانان و مردم بومی شهرستان جوانرود و حومه قرار گرفته و از مناطق گردشگری پر طرفدار شهرستان جوانرود با مناظری دیدنی و بکر است.

روستای چشمه میران در منطقه کوهستانی قرار گرفته و به علت شیب های زیاد پله های زیادی در این روستا دیده می شود و دارای آب و هوای معتدل کوهستانی می باشد .

چشمه میران کرمانشاه

روستای چشمه میران با جمعیتی بالغ بر 350 نفر دارد و دارای 85 نفر خانوار است که در شمال شهر جوانرود قرار گرفته است. این روستا باغات زیادی دارد و شغل مردم روستا , باغداری , کشاورزی و دامداری است همچنین در این روستا به کار زنبور داری نیز می پردازند .  در این روستا چشمه ای به نام میران وجود دارد که در گذشته قبل از اینکه روستا لوله کشی شود مردم روستا از این آب استفاده می کردند و قدمتی 200 ساله دارد .

چشمه میران به کانی پولورک معروف است که نام محلی آن می باشد .آب این چشمه از زیر زمین می جوشد و در زمان خشکسالی هم باز این چشمه خشک نشده و آب آن در زمستان گرم و در تابستان سرد و خنک است.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 08 مرداد 1398 14:34
محتوای بیشتر در این بخش: « طاق بستان کرمانشاه