پارک کروکودیل قشم

1450 دفعه

جزیره قشم یکی از جزایر زیبای جنوب ایران است که با دیدنی های بسیار و جاذبه های طبیعی و فرهنگی ای که در خود جای داده، به یکی از مناطق توریستی ایران تبدیل شده است. پارک کروکودیل قشم از دیدنی های این جزیره است و اولین جایی در خاورمیانه بود که پرورش و نگهداری تمساح را انجام داد.

 

 

پارک کروکودیل قشم

پارک کروکودیل یکی از جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان است که در نزدیکی شهر سوزا در جزیره قشم قرار دارد. مزرعه پرورش کروکودیل نوپک به عنوان اولین مزرعه کروکودیل خاورمیانه است که از سال ۱۳۸۹ کار خود را شروع کرد و راه اندازی شد. در ابتدا، ۸ کروکودیل از کشور مالزی وارد این پارک شد و در حال حاضر این تعداد بیشتر شده و از نظر انواع کروکودیل ها، یکی از منحصر بفردترین پارک ها محسوب می شود. در این پارک علاوه بر کروکودیل ها حیوانات متنوع دیگری زندگی می کنند.

پارک کروکودیل قشم

بازدید از پارک کروکودیل قشم علاوه بر اینکه می تواند یک خاطره ی  به یاد ماندنی را برایتان رقم بزند، می تواند شما را هم با نحوه ی زندگی کروکودیل ها و زاد و ولدشان آشنا کند. علاوه بر این در این پارک راهنمایانی وجود دارد که در مورد این کروکودیل ها می توانند اطلاعات مفیدی به شما بدهند.

پارک کروکودیل قشم

کروکودیل یا تمساح خزنده‌ایست شگفت‌انگیز و باقیمانده از عصر دایناسورها با 4 دست و پا که دارای فک و دندان‌های بسیار نیرومند می‌باشد. این جانور در آب به راحتی شنا می‌کند اما همیشه در آب نمی‌ماند و در خشکی تخم‌گذاری می‌کند.این حیوانات دارای فک و آرواره ای بسیار قدرتمندند که می تواند هر موجودی را به راحتی ببلعد و تکه تکه کند. کروکودیل هایی که در پارک کروکودیل قشم نگهداری می شوند، در آب شور زندگی می کنند و به آن ها پروسوس می گویند، از آن جا که کروکودیل های پروسوس بهترین نوع کروکودیل برای پرورش در دنیا محسوب می شوند، این نژاد از آن ها به ایران آورده شده است.

پارک کروکودیل قشم

اگر چه این موجودات از دوران دایناسورها بر جا مانده اند اما تحقیقات نشان می دهد که از ۶۵ میلیون سال پیش تا حالا کروکودیل ها اصلا تغییر نکرده اند و به همان صورتی که در گذشته بوده اند، باقی مانده اند. متاسفانه شکار بی رویه ی این موجودات در سال های اخیر باعث شده تا نسل آن ها در خطر انقراض قرار بگیرد.

پارک کروکودیل قشم هر روز از ساعت 9 تا 14 (نیمه فروردین تا نیمه مهر ماه) و 8 تا 17 (از نیمه مهر تا پایان تعطیلات نوروز) برای بازدید عموم باز است. بازدیدکنندگان می‌بایست در ورودیِ پارک کروکودیل اقدام به تهیه بلیط نمایند.

 

برای مشاهده مطالب و تصاویر گردشگری به  کانال راهنماسفر مراجعه کنید.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 مرداد 1398 16:08

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید