آبشار کیودوال گلستان

92 دفعه

آبشار کبودوال کجاست؟

آبشار کبودوال در ۵ کیلومتری استان گلستان در ضلع جنوب شرقی شهر علی‌آباد کتول و در دل جنگل و دامنهٔ کوه هارون به فاصلهٔ ۱۱ کیلومتر قرار دارد. کبودوال تنها آبشار خزه‌ای ایران است که در جنوب شرقی شهرستان علی‌آباد کتول واقع شده است از نقاط مهم تفریحی استان گلستان محسوب می‌شود.
آب این رودخانه از چشمه های جنوبی سرچشمه می گیرد و قابلیت شرب دارد. نکته قابل توجه برای مسافران این منطقه این است که در مسیر آبشار سکوها و چادرهای انفرادی و گروهی به تعداد کافی و مناسب وجود دارد. این منطقه در تابستان و همینطور ایام تعطیل علاقمندان به طبیعت را به خود جذب می کند.
آبشارهای کوچک و بزرگ زیادی در امتداد رودخانه‌ی کبودوال خودنمایی می ‌کنند که در زیر هر آبشار حوضچه های جالبی بوجود آمده که برخی جوانان منطقه از آن برای شنا و آبتنی استفاده می‌کنند. آبشار کبودوال به عنوان مهم‌ترین جاذبه‌ی گردشگری بشمار میرود، آب آن زلال و شفاف بوده، زمزمه حرکت آب در فضای آرام و سکوت جنگل، بهترین وسیله‌ی تسکین و آرامش انسان است.
چنانچه قصد بازدید از آن را در فصل پاییز و زمستان دارید، همراه داشتن لباس گرم، کفش مناسب و زنجیر چرخ برای اتومبیلتان را به هیچ وجه فراموش نکنید.

آبشار کیودوال گلستان

مسیر دسترسی آبشار کبودوال:

دسترسی به آبشار از پارک جنگلی تا محل اصلی آبشار مستلزم پیمودن مسیری 20 دقیقه ای به صورت پباده است، این مسیر بسیار زیباست و پیاده روی در آن قطعا لذت بخش خواهد بود.

امکانات رفاهی کبودوال آبشار کبودوال:

•سرویس های بهداشتی همراه با نگهبانی•سنگ فرش بودن مسیر دسترسی به آبشار و امکان پیاده روی راحت•نمازخانه•وجود آلاچیق و سکوی استراحت به همراه تاسیسات مکانیکی و برقی محوطه و محوطه سازی•پارکینگ مناسب در ابتدای مسیر جنگلی که می توان اتومبیل را در آنجا پارک کرده و با خیالی آسوده پا به دل جنگل بگذارید.

آبشار کیودوال گلستان

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 16 تیر 1398 09:24

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید