خدمات وی اف اس گلوبال (VFS Global) چیست؟

1378 دفعه

 

در گذشته متقاضیان دریافت ویزا و روادید از یک سفارت، به دلیل حجم بالای درخواست‌ها باید وقت بسیاری را در انتظار ارسال مدارک و پردازش آن‌ها صرف می‌کردند. به دلیل حجم کاری بالای سفارت‌ها، کیفیت رسیدگی و پاسخ‌گویی به نیازهای کاربر کاهش یافته و نقص پرونده می‌توانست، شما را برای مدتی عقب بیاندازد.
اما از سال 2001 شرکت خصوصی وی اف اس گلوبال فعالیت خود در هند شروع کرد. که کارهای مربوط به بررسی و جمع آوری مدارک و همچنین خدمات مربوط به بیومتریک (ثبت اثر انگشت و تصویر چهره) را در جهت تسهیل خدمات کنسولی انجام می دهد.
در واقع اگر شما قصد دریافت ویزا از این کشورها را داشته باشید، جهت انجام امور مربوط به تشکیل پرونده و احراز هویت، به جای مراجعه به سفارت، می بایست به مراکز این شرکت که با نام VAC یا همان Visa Application Center شناخته می شوند مراجعه نمایید.
وی اف اس گلوبال (VFS Global) چیست؟
وی اف اس گلوبال که با نام تجاری Visa Application Center) VAC) ، شرکتی خصوصی است این شرکت اکنون با ۲۵۰۰ مرکز خدمات دهنده در ۱۲۹ کشور جهان، خدمات واسط به ۵۹ سفارت را در این بخش‌ها، با دریافت مجوز برعهده گرفته است. این شرکت تا کنون به بیش از ۱۶۰ میلیون مراجعه‌کننده خدمات داده که به دلیل تجربه بالا و کسب گواهینامه‌های مختلف از جمله ISO ۹۰۰۱، ISO ۲۷۰۰۱ و ISO ۱۴۰۰۱، فضای ایمن و پاسخ‌گو را برای متقاضیان فراهم کرده است
این پذیرنده واسط، حجم کاری بالایی را از دوش سفارت‌خانه‌ها برداشته تا آن‌ها با وقت بیشتری به ارزیابی درخواست هر متقاضی بپردازند. در طرف دیگر، متقاضی نیز در فضای اداری با امنیت، همراهی و راهنمایی بهتر، توانایی ثبت درخواست خود و ارسال بدون نقص مدارک را به سفارت دارد.

وی اف اس گلوبال (VFS Global) چه خدماتی ارائه میدهد :

وی اف اس گلوبال تنها یک شرکت واسط میان متقاضی و سفارت به منظور برون‌سپاری می باشد و وی اف اس گلوبال فقط مجاز به ارائه خدمات پشتیبانی اداری از جمله جمع آوری درخواست های ویزا و پس دادن پاسپورت ها در نامه های مهر و موم شده به متقاضیان بوده و تصمیم گیری در مورد صدور یا رد کردن ویزا و زمان پردازش یک درخواست ویزا توسط سفارتخانه ها انجام می شود.
در واقع وی اف اس گلوبال نقش و یا تأثیری در نتیجه درخواست ویزا ندارد و هیچ گونه مشاوره ارزیابی مربوط به ویزا به متقاضیان ارائه نمی دهد.

وی اف اس گلوبال (VFS Global) در ایران :

فعالیت وی اف اس گلوبال در ایران از سال ۱۳۹۴ با همکاری با سفارت انگلیس شروع شد. اکنون خدمات درخواست ویزا و روادید از سوی سفارت کشورهای اروپایی دیگر مانند فرانسه، هلند، نروژ، سوئد و اتریش با همکاری دفترهای صاحب مجوز این شرکت در ایران و به طور معمول در دفتر تهران vfs صورت می‌گیرد

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 06 اسفند 1399 14:52