چه زمانی از روز برای پرواز بهتر است؟

958 دفعه

شاید تا حالا برایتان پیش آمده باشد که خواسته اید به جایی سفر کنید و در هنگام رزرو بلیط هواپیما برایتان سوال بوده که برای چه ساعتی از روز بلیط هواپیما را تهیه کنید.

رزرو بلیط هواپیما

یکی از این قواعد مهم در تهیه بلیط هواپیما، انتخاب بهترین زمانِ روز برای پرواز است. اگر جزء کسانی هستید که از تأخیر، دست اندازهای هوایی، شلوغی فرودگاه و تلف شدن زمان مفید خود در فرودگاه می هراسید، بهتر است این مطلب را بخوانید تا راه حلی برای ترس هایتان پیدا کنید. برای آن که مشکلاتی از این دست به سراغتان نیاید، باید بدانید که بهترین زمانِ روز برای پرواز، چه ساعتی است.

پرواز های صبح زود به دلیل کم بودن مشکلات آب و هوایی، کمتر دچار نوساناتی چون دست اندازهای هوایی می شوند و به موقع به مقصد می رسند. پس معمولا در پرواز های صبح زود خبری از تأخیرهای طولانی مدت پروازهای وسط روز نیست. از فواید پرواز های صبح زود این است که به شما وقت بیشتری برای استفاده از سفرتان می دهد. مطمئنا هر چه زمان زودتری به مقصد برسید، روز طولانی تری دارید و می توانید مدت زمان بیشتری را به انجام برنامه های خود در سفر اختصاص دهید.

دیگر برتری مهم پرواز های صبح زود این است که به دلیل کم طرفدار بودن، معمولا بلیط های ارزان تری نسبت به پروازهای دیگر دارند. این موضوع علاوه بر فراهم کردن امکان خرید بلیط ارزان هواپیما، باعث می شود صبح زود فرودگاه خلوت تر باشد و وقتتان در صف گیت تحویل بار و بازرسی بدنی تلف نشود.

پرواز در نیمه شب باعث کمبود خواب می شود و خستگی مسافر را دو چندان می کند، بنابراین برای سفرهای توریستی و تفریحی بهتر است بلیط زمان های دیگر را بگیرید تا سفر خود را مثبت و با انرژی آغاز کنید. واژه پرواز چشم قرمز (Red eye flight) درباره پروازهای آخر شب است که از غرب به سمت شرق می روند نیز به همین مفهوم اشاره دارد. در این پروازها به دلیل حرکت مسافر در جهت گردش خورشید، مسافران شب کوتاه تری دارند و وقتی به مقصد می رسند، صبح است. این موضوع علاوه بر اینکه باعث ارزان تر شدن بلیط هواپیما می شود، زمان بیشتری در مقصد به مسافر می دهد و در وقتش صرفه جویی می کند.

 

برای مشاهده مطالب و تصاویر گردشگری به  کانال راهنماسفر مراجعه کنید.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 16:16