راهنمای وقت سفارت اسپانیا و اطلاعات سفارت

1099 دفعه

شرکت آندیا سیر بر اساس نیاز متقاضی و متناسب با تاریخ سفر آنها اقدام به اخذ وقت سفارت اسپانیا می نماید، و در شرایط خاص میتواند وقت سفارت اسپانیا را بصورت فوری و در اسرع وقت برای متقاضیان اخذ نماید.

خدمات مربوط به ویزای کوتاه مدت اسپانیا در ایران، توسط کارگزاری BLS انجام می‌شود این شرکت خدمات بین المللی توسط سفارت اسپانیا در ایران، برای تسهیل روند بررسی درخواست های ویزا اقامت کوتاه مدت در اسپانیا تعیین شده و به عنوان نماینده منصوب شده است و برای اخذ خدمات مورد نیاز متقاضیان با این شرکت ارتباط مستمر دارد و بعد از تعیین وقت جهت تحویل مدارک و انگشت‌نگاری متقاضیان در دفتر BLS باید حضور پیدا کنند.

در حالت عادی، وقت سفارت اسپانیا برای یک هفته تا ده روز پس از زمان درخواست در دسترس خواهد بود ولی در فصول پر کار ممکن است تعیین وقت تا یکماه و بیشتر زمان نیاز داشته باشد. پس از تعیین وقت سفارت خود و تائید آن، یک شماره مرجع به همراه برگه وقت سفارت در اختیار متقاضی قرار میگیرد که لازم است متقاضی آنرا چاپ نموده و در روز مورد نظر به دفتر BLS تحویل نماید البته همکاران ما همیشه در محل حضور داشته و راهنمایی لازم را به متقاضیان ارائه خواهند داد.در روز تحویل مدارک به ازای هر نفر بزرگ‌سال 65 تا 85 یورو به همراه داشته باشید زیرا پرداخت هزینه های انگشت نگاری و کپی و هزینه پست و یا استفاده از خدمات VIP همگی بصورت یورویی میباشد.

مدارک جهت اخذ ویزا از سفارت اسپانیا:

برای درخواست ویزا اسپانیا از سفارت ، فقط به عکس واضح و یا اسکن صفحه اطلاعات شخصی پاسپورت نیاز است و برای حضور در کارگزاری ویزای این کشور، باید مدارک زیر را همراه خود داشته باشید. مدارک ویزای اسپانیا باید به زبان اسپانیایی ترجمه شود که چیزی حدود ۱ماه زمان می‌برد. این مدارک، نیازی به گرفتن تائیدیه از دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند و همان مهر دارالترجمه کفایت می‌کند.
1- فرم درخواست روادید
همراه با امضاء در صفحات سوم و چهارم- در صورتیکه متقاضی زیر ۱۸ سال می باشد، این صفحات می بایست توسط پدر و مادر امضا شود.
2 - پرینت وقت مصاحبه
3- دعوتنامه (در صورت داشتن)
اصل دعوتنامه پلیس و کپی آن به همراه کپی کارت شناسایی یا کارت اقامت شخص دعوت کننده _ دعوتنامه شرکتی و غیره ، کپی کافی می باشد.
4 - دو قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵
5 - پاسپورت معتبر متقاضی و کلیه گذرنامه های قبلی و تصویر ویزاهای شنگن قبلی
کپی از تمام صفحات استفاده شده (اعم از ویزا و مهر) گذرنامه فعلی، به صورت جداگانه در برگ A 4 صفحه اول گذرنامه می بایست امضا شده و سپس کپی شود.
کپی از تمام صفحات استفاده شده (اعم از ویزا و مهر) گذرنامه قبلی، به صورت جداگانه در برگ A 4
ترجمه تمامی صفحات شناسنامه ( ترجمه اسپانیایی)
6 -گردش حساب و تمکن مالی
ریز گردش ۶ ماه اخیر + نامه تمکن مالی هر دو از یک حساب که تنها تا یک ماه اعتبار دارند، به زبان انگلیسی با مهر بانک، با ذکر تاریخ افتتاح حساب، متقاضی می تواند به دلخواه خود چندین حساب ارائه دهد.
7 - رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
8 - واچر هتل
9 - اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
10 - اسناد مالکیت ( ترجمه اسپانیایی) در صورت داشتن ملک در اسپانیا می بایستکپی سند ارائه شود
11 - رسید پرداخت هزینه‌ی ویزا
12 - گواهی اشتغال به تحصیل و یا نامه اشتغال به کار
13 - متقاضیانی که دانشجو هستند می بایست ترجمه اسپانیایی اشتغال به تحصیل ارائه دهند
14-بیمه نامه مسافرتی با پوشش بیمه به زبان انگلیسی
شرکت آندیا سیر کلیه خدمات مربوط به رزرو بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، پر کردن فرمها و بیمه مسافرتی را انجام داده و متقاضیان تنها لازم است که مدارک شخصی خود را به همراه داشته باشند.

نکاتی مهم درمورد وقت سفارت اسپانیا :

توصیه ما این است که تکمیل فرمهای مربوط به درخواست ویزا را به کارشناسان بسپارید زیرا همواره در تکمیل فرمها نکاتی مد نظر است که حتی ممکن است از دید اشخاص کثیر السفر پنهان بماند و متقاضی به آن بی توجه باشد ولی همکاران ما روزانه چندین فرم را تکمیل میکنند و با آخرین ضوابط و قوانین صادره از سوی سفارت و دفاتر کارگزاری آشنایی کامل دارند .
- امضا اصلی متقاضی در فرم درخواست باید وجود داشته باشد.
- دو نسخه کپی از فرم درخواست پر شده.
- متقاضیانی که دانشجو هستند می بایست ترجمه اسپانیایی اشتغال به تحصیل ارائه دهند
- متقاضیان زیر ۱۸ سال که با کسی غیر از والدین خود اقدام می نمایند، می بایست اجازه نامه محضری از والدین ، و اگر با یکی از والدین خود اقدام می کنند، می بایست اجازه نامه محضری از والد دیگر داشته باشند. ( ترجمه اسپانیایی)
-اگر از طریق دعوتنامه میخواهید اقدام کنید قبل از اینکه ابتدا وقت خود را از آژانس آندیا سیر درخواست کنید حتماٌ آژانس را از وجود دعوتنامه آگاه کنید تا وقت بر اساس تاریخ دعوتنامه اخذ گردد و سپس وقت اپلای گردد زیرا بعنوان مثال اگر تاریخ دعوتنامه حدودا ۳ هفته دیگر باشد ممکن است سفارت به شما وقت ۲ ماه دیگه یا ۱ ماه دیگه بدهد که در این صورت دعوتنامه شما باطل خواهد شد چون به موقع وارد سفارت نشدید. بنابراین در صورتی که شما از طرف یکی از بستگانتان در خارج از کشور تقاضای دعوتنامه میکنید حتما تاریخ سفر را ۲ ماه بعد از آن لحظه که دعوتنامه دست شما خواهد رسید از آژانس درخواست نمائید.
- برای گروه های بزرگ شامل بیش از 20 نفر، باید پیشاپیش با مرکز درخواست ویزا جهت هماهنگی، تماس حاصل شود.
- سایر ملیت ها (که مدت بیشتر از 6 ماه با مجوز اقامت معتبر، در ایران سکونت دارند) می توانند از خدمات BLS در تهران بهره مند شوند.
- درخواست ویزا می‌تواند توسط خود فرد و یا توسط نماینده مجاز او، درمرکز درخواست ویزا اسپانیا ثبت شود. لطفا توجه داشته باشید که به دلایل امنیتی، درخواست های ارائه شده توسط پیک و قاصد در مرکز درخواست ویزا اسپانیا پذیرفته نخواهد شد.
- روز تعیین‌شده برای سفارت اسپانیا قابل‌تغییر نیست و در صورت عدم حضور باید مجدداً برای درخواست تعیین وقت سفارت اسپانیا اقدام کنید.
- لطفا توجه داشته باشید که صدور ویزا، امتیاز ویژه سفارتخانه یا کنسولگری برای هر یک از درخواست ها می باشد ، به این ترتیب ارسال و ثبت تمام مدارک به معنای داشتن «حقی» برای دریافت ویزا نیست
- برای تعیین وقت سفارت فوری می‌بایست از خدمات VIP دفتر BLS استفاده شود که تعرفه جداگانه‌ای دارد .

مشخصات عکس برای ویزای اسپانیا:

لطفا عکسی که به تازگی گرفته شده است(مدت زمان آن بیشتر از 3 ماه نباشد) و قبلا در پاسپورت استفاده نشده است را ارائه دهید. عکس باید رنگی باشد و ضمناٌ :
عکس در پس زمینه سفید گرفته شده باشد تا تضادی با زمینه داشته باشد و جزییات قابل تشخیص باشد.
عکس باید شفاف بوده و صورت در مرکز آن قرارگرفته شده باشد.
عکس در کاغذ معمولی عکاسی چاپ شده باشد.
گردی کامل صورت ، بدون لبخند (بدون عینک آفتابی، هر گونه کلاه ، مگر اینکه متقاضی چنین اقلامی را بخاطر اعتقاد مذهبی یا پیشینه ی قومی خود بپوشد.
توجه: لطفا این دستورالعمل را به دقت دنبال کنید. اگر عکس فاقد شرایط ذکر شده باید، درخواست ویزای شما ثبت نخواهد شد علیرغم اینکه در مرکز درخواست ویزا BLS مکانی برای گرفتن عکس با مشخصات تعیین شده در نظر گرفته شده است ولی توصیه ما این است که عکس را از قبل و فارغ از استرسهای روز انگشت نگاری تهیه نمائید.

آدرس انگشت نگاری سفارت اسپانیا در تهران :

انگشت‌نگاری در دفتر BLS اسپانیا به آدرس : خیابان پاسداران شمالی، پایین‌تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱، مجتمع تجاری آرتیمیس، طبقه ۱۲ انجام می‌شود.
اگرچه بررسی نهایی پرونده‌های درخواست ویزا در سفارت اسپانیا در تهران به آدرس: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، خیابان عباس اسدی، پلاک ۱۰ و توسط آفیسر پرونده انجام می‌گیرد
 
 
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 06 اسفند 1399 14:50