قبل از پرواز چه غذاهایی نخوریم؟

916 دفعه

در آمادگی برای سفر بهتر است در مورد مواد غذایی که مصرف می کنید دقت کنید تا مشکلی در طول پرواز برایتان بوجود نیاید. شاید شما هم جزو آن دسته از مسافران هواپیما هستید که در طول سفر با خود غذا یا اسنک می آورند. در حالیکه ممکن است غذاهایی که شما به همراه خود می آورید سالم و مفید باشند اما شاید گزینه مناسبی برای سفرهای هوایی نباشند. به طور مثال بسیاری از مواد غذایی موجب نفخ، افزایش یا کاهش فشار خون یا حتی حالت تهوع می شوند در اینصورت قبل از سفرهای هوایی از خوردن این غذاها بپرهیزید:


از خوردن چیپس قبل از سفرهای هوایی تان خودداری کنید. چیپس نه تنها ارزش غذایی ندارد بلکه سرشار از چربی و نمک نیز است. اگر می خواهید که در طول پرواز مشکلاتی نظیر ورم دست ها و پاها  و یا رفلکس اسید معده گریبان تان را نگیرد از مصرف چیپس بپرهیزید.

آدامس بدون قند و نعنایی؛ این مواد دارای الکل های قندی از جمله زایلیتول، مانیتول و سوربیتول هستند که هضم غذا را سرعت می بخشند. از این رو ممکن است که شما احساس نفخ یا اسهال کنید. مطمئنا شما هم دوست ندارید که در این شرایط در هواپیما به سر برید.

برای پروازهای بلند مدت بهتر است که از خوردن مواد حاوی پروتئین خودداری کنید.  مصرف غذاهای سرشار از پروتئین مانند تخم مرغ، پودرهای پروتئین یا گوشت قبل از پرواز انتخاب خوبی نیست از این رو که میکروب هایی تولید می کنند که موجب گاز سولفید هیدروژن می شوند. البته تقریبا ۳ تا ۵ ساعت طول می کشد تا این گاز در بدن شما تولید شود، بنابراین اگر سفر شما ۱ تا ۲ ساعت می باشد مصرف این غذاها اشکالی ندارد.

میوه های خشک؛ اکثر میوه های خشک، به خصوص اگر به مقدار زیادی مصرف شوند، موجب تولید سوربیتول و فیبر و به تبع گاز روده می شود.

برای مشاهده مطالب و تصاویر گردشگری به  کانال راهنماسفر مراجعه کنید.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 15:46