تور استرالیا

1007 دفعه

 استرالیا با نام رسمی قلمرو همسود استرالیا (به انگلیسی: Commonwealth of Australia) کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا است. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌است. جمعیت استرالیا ۲۵ میلیون و ۵۱۲ هزار نفر و زبان ملی کشور انگلیسی است در قانون کشور برای آن رسمیتی در نظر گرفته نشده‌است. بیشتر جمعیت استرالیا در حاشیه ساحل جنوبی تمرکز دارد. بومیان استرالیا تا قبل از کشف توسط اروپایی ها از حدود ۶۵۰۰۰ سال پیش در آنجا سکونت داشتند.

استرالیا

 

استرالیا دین رسمی ندارد و قانون اساسی آن، دولت را از تصویب هر قانونی که بر پایه دین بنا شده باشد منع می‌کند. در سرشماری سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۵٫۸ درصد از استرالیایی‌ها خود را مسیحی، ۳۱٫۳ درصد بی‌دین و ۷٫۳ درصد نیز پیرو ادیان غیرمسیحی معرفی کردند.
پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. او به صورت تشریفاتی و به نمایندگی ملکه الیزابت دوم ریاست دولت را در استرالیا به عهده دارد. در عمل نخست‌وزیر منتخب در کنار دولت و مجلس اداره کشور را در دست دارند.
استرالیا از نظر مساحت دومین کشور پهناور عضو مجموعه اتحادیه کشورهای همسود است. سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند. این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج دربر گرفته‌است. استرالیا همچنین سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه به‌شمار می‌آید که کوچک‌ترین قاره دنیاست.
جمعیت استرالیا در ژوئیه ۲۰۱۵ به‌طور تقریبی ۲۲٬۷۵۱٬۰۱۴ نفر بوده‌است. و با تراکم نسبی ۳/۱۴ نفر در هر کیلومتر مربع، یکی از پایین‌ترین ارقام میزان تراکم در جهان را دارا می‌باشد. کرانه جنوب شرق این کشور تراکم جمعیتی بیشتری نسبت به سایر نقاط دارد. یک سوم جمعیت کشور در ایالت نیو ساوت ولز و یک چهارم دیگر در ایالت ویکتوریا به سر می‌برند. میانگین نرخ رشد جمعیت در سال ۱/۲۲۱ است و تقریباً در هر دو دقیقه یک نوزاد جدید در این کشور متولد می‌شود.
بومیان استرالیا حدود نیم میلیون نفر تخمین زده شده‌اند که دو و نیم درصد جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهند.

پرچم استرالیا:

 زمینه آبی با سه سمبل شامل ستاره همسود، پنج ستاره صورت فلکی چلیپا و نشان واحد که همان پرچم پادشاهی متحده بریتانیا و ایرلند شمالی می باشد.

استرالیا

زبان رسمی استرالیا:

استرالیا زبان رسمی ندارد و زبان ملی آن که اکثریت مردم به آن سخن می گویند زبان انگلیسی استرالیایی است.

واحد پول استرالیا:

 از سال 1966 واحد پول رسمی استرالیا دلار استرالیا می باشد که برابر با 100 سنت است و در شکل سکه های 1 و 2 دلاری و پنج اسکناس 5، 10، 20،50 و 100 ضرب می شود. از سال 1992 اسکناس های تمام پلیمر نیز چاپ شده اند.

استرالیا

زندگی در استرالیا:

استرالیا کشوری است که مردم سراسر جهان می توانند در آن به شیوه ای مدرن زندگی کنند. این کشور هر چند که ممکن است تاریخ گسترده ای مانند دیگر کشورها نداشته باشد اما آینده ای روشن دارد. شرایط مناسب زندگی در استرالیا باعث شده است که تنوع فرهنگی و چند ملیتی بسیاری داشته باشد. مردمی که در این کشور زندگی می کنند، هر یک از دیگر کشورهای دنیا به این کشور، مهاجرت کرده اند و در نتیجه پیشینه تاریخی متنوعی دارند. اگر کل جمعیت بیش از ۲۲ میلیونی استرالیا را در نظر بگیرید، حدود ۲۲ درصد از این جمعیت، در خارج از مرزهای این کشور، به دنیا آمده اند. در واقع مهاجرین سهم به سزایی در شیوه زندگی و مدرن بودن این کشور ایفا می کنند. تاثیر این مهاجرین را در غذاهای این کشور، زبانی که صحبت می کنند و حتی در مذهب آن ها می توانید ببینید.
امروزه استرالیا یکی از اقتصادهای در حال رشد در جهان را دارد. همین موضوع کیفیت زندگی در استرالیا را بالا برده است. همچنین مردم این کشور، علاقه وافری به هنر، ورزش و تفریحاتی که در بیرون از خانه و درون طبیعت انجام می شود، دارند. یکی از علت های این موضوع را می توانید طبیعت زیبا با مناظر عالی، آب و هوا و دمای مناسب آن با ثبات اقتصادی و سیاسی این کشور بدانید.

استرالیا

معرفی شهرهای مهم استرالیا:

ملبورن در استان ویکتوریا:

این شهر اقتصادی ترین شهر و پرجمعیت ترین شهر استرالیا است. همچنین از نظر وسعت و اندازه دومین شهر استرالیا محسوب می شود.امروزه این شهر به عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقات، هنر و فرهنگ و مد، ورزش و تفریح و جهانگردی و نیز فعالیت‌های تجاری و صنعتی استرالیا شناخته می‌شود؛ تا جایی که از آن به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر و مد و ورزش این کشور یاد می‌گردد.

سیدنی در ایالت ولز جنوبی جدید:

این شهر اولین مقصد برای بسیاری از گردشگرانی است که وارد استرالیا می شوند. شرایط مناسب زندگی در استرالیا را به خوبی در این شهر، آن هم از نزدیک خواهید دید. سواحل زیبا، پل های بندری و خانه های دیدنی سیدنی برای گردشگران، بسیار جذاب است.
بریزبن (بریسبان) در کوئینزلند:
اگر آب و هوا برای زندگی در استرالیا برایتان بسیار اهمیت دارد، پس شهر بریسبان می تواند انتخاب شما باشد. این شهر، زمستان را تجربه نمی کند و تا بهترین سواحل استرالیا تنها یک ساعت راه دارد. همچنین هزینه های زندگی در آن ارزان تر از ملبورن و سیدنی است.
 

پرت در استرالیای غربی:

این شهر را به عنوان شهر همیشه آفتابی استرالیا می شناسند. شهری کوچک و بسیار صمیمی بوده که شرایط مطلوبی برای زندگی دارد.

استرالیا

وودونگا در ایالت ویکتوریا:

این شهر با جمعیتی حدود ۴۰ هزار نفر در کنار رودخانه مورای قرار گرفته است و مناظر زیبایی از تپه های سرسبز را در اطراف خود دارد. اگر برای زندگی در استرالیا از شهرهای بزرگ دوری می کنید، به سراغ این شهر بروید.

شرایط کار در استرالیا:

کشور اقیانوسیه ای استرالیا نیروی کاری ماهری در حدود ۱۰ میلیون نفر دارد که اکثریت آن ها را افراد تحصیل کرده و آموزش دیده تشکیل می دهند. حتی بسیار از کارکنان و کارگران آن تحصیلات دانشگاهی دارند. نرخ بیکاری در این کشور همواره پایین و البته ثابت بوده است. اگر بخواهید در این زمینه، استرالیا را با دیگر کشورهای جهان مقایسه کنید، باید بدانید که استرالیا در شرایط اقتصادی خوبی به سر می برد. شاید همین موضوع باعث افزایش مهاجرت به استرالیا شده است.
جدای از این موضوع که هر هفته موقعیت های شغلی بسیار مطلوبی برای ساکنین این کشور فراهم می شود، اداره مهاجرت استرالیا نیز هر سال لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را ارائه می دهد. افراد از سراسر جهان که شرایط مورد نیاز برای چنین مشاغلی را دارند، می توانند برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند.
همچنین دانشجویانی که تازه از دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند، می توانند به راحتی وارد بازار کار این کشور شوند.

بهداشت و درمان در استرالیا:

یکی از مهم ترین شرایط زندگی در استرالیا وجود امکانات بهداشتی و سلامتی مناسب برای ساکنین این کشور است. استرالیا یکی از بهترین سیستم های درمانی دنیا را دارد و این سیستم برای تمام افرادی که در این کشور زندگی می کنند، در دسترس است. تمام افرادی که شهروندی استرالیا را دارند، به سیستم درمانی این کشور، مبلغی را به عنوان بیمه درمانی پرداخت می کنند.
این پرداخت ها برای ساکنین استرالیا، درمان ها و خدمات رسانی رایگان در بیمارستان ها را به دنبال دارد. همچنین امتیازات گوناگونی برای افرادی که بیمه تکمیلی را خریداری می کنند، در نظر گرفته می شود. بیمه تکمیلی استرالیا شامل درمان های دندان پزشکی، فیزوتراپی، بینایی و دیگر درمان های ویژه می شود.
تمام این امکانات و شرایطی که در استرالیا وجود دارند، شرایط زندگی را برای تمام افراد بسیار آسان نموده و حتی خانواده ها را مجبور به گذراندن وقت با اعضای خانواده می نماید. پدر و مادر باید حتما برای فرزندان خود وقت آزاد داشته باشند. به همین دلیل خانواده ها ۲ روز در هفته (شنبه و یکشنبه) تعطیل هستند. همچنین ساعات کاری آن ها در طول روز به گونه ای تعیین شده است که با ساعات مدارس یکی باشد یا حداقل خانواده ها، زمان بیشتری را در طول روز بتوانند با کودکان خود باشند.

کیفیت بالای زندگی در استرالیا:

استرالیاییها به طور متوسط حدود ۸۲.۵ سال عمر میکنند و آمار موسسه Better Life نشان میدهد که مردم این کشور، خوشحالترین مردم در میان سایر کشورها هستند.
استرالیا کشوری مهاجرپذیر و چند فرهنگی است که به خانه ای برای تعداد زیاد مهاجرین تبدیل شده است. مجاورت تعداد کثیر فرهنگهای گوناگون در استرالیا، باعث جذب آداب و رسوم مختلف از بسیاری از کشورها و به خصوص کشورهای آسیایی شده است.
زندگی روتین استرالیایی را میتوان در زندگی در شهر ( و نه در روستاهای دور!)، گذراندن مدت زمان طولانی در خارج از خانه (برای استفاده از هوای خوب)، ورزش مکرر (استرالیا جزو ۱۰ کشور برتر المپیک است) و استفاده از غذای سالم و تازه خلاصه کرد.

امنیت بیشتر:

نرخ ارتکاب جرم در استرالیا بسیار پایین است و این مساله، استرالیا را برای متقاضیان مهاجرت استرالیا جذاب تر کرده است. علاوه بر این،‌استرالیا همه ساله به بسیاری از افرادی که به دلایلی در کشورشان امنیت ندارند، ویزای پناهندگی اعطا میکند.

جاذبه گردشگری استرالیا:

 تالار اپرای سیدنی:

صحبت از سیدنی استرالیا که به میان می آید ناخودآگاه تالار اپرا در ذهن ها تداعی می شود ساختمان جذاب و زیبا در منطقه بنلونگ پوینت که بخاطر طراحی منحصربه فرد و خیره کننده اش در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار می گیرد،این مکان یکی از بزرگترین نمادهای معماری در جهان نیز محسوب می شود و بسیار چشم نواز و دلربا است.
سه طرفه تالار اپرا آب محاصره کرده است که از طریق باغ های گیاهی سلطنتی به جنوب هدایت می شود بروز مشکلات فنی و مالی باعث شد یورن اوتزان معمار دانمارکی برنده رقابتی بین المللی برای طراحی این تالار از پروژه کنار گیری کند.در سال 1973 با هزینه ای ده برابر هزینه اولیه ساخت این تالار شگفت انگیز پایان یافت،باید بدانید ،معمار این تالار مجلل تا این تاریخ استرالیا را ترک گفته بود و هیچ وقت برای دیدن شاهکار حیرت آور خود از نزدیک به این کشور بازنگشت.

2. دیواره بزرگ مرجانی:

دومین جاذبه گردشگری کشور استرالیا دیواره بزرگ مرجانی که به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است می باشد و همچنین یکی از بزرگترین ساختارهای زیستی روی کره زمین محسوب می شود.
پارک آبی دیواری بزرگ مرجانی در سال 1957 پدیدار شد تا حفاظت 300 ساحل مرجانی ، 600 جزیره قاره ای ازجمله جزایر زیبای ویتساندی، 3000 آب سنگ مرجانی و جزایر مانگرو داخل ساحل را در بر گیرد.

3. پارک ملی اولورا کاتا جوتا:

پارک ملی اولورا کاتا جوتا که در مرکز سرخ استرالیا واقع شده است از محبوب ترین شگفتی های طبیعی کشور استرالیا و جایگاه مردم بومی آنانگو به شمار می رود،نام این منطقه نیز در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به چشم می خورد.
در گویش محلی بومی اولارو که به معنای مکان سایه دار رایج است نسبت به مکان های اطراف ارتفاعی به اندازه 348 متر را داراست و محل قرارگیری بیشترین توده ان در زیر سطح زمین می باشد.صخره های گنبدی شکل قرمز رنگی به اسم کاتا تیوتا در این پارک وجود دارد که بازدیدکنندگان به هنگام غروب خورشید تغییر رنگ آن را به تماشا می نشینند.

پیامسرا

4. پل بندرگاه سیدنی:

پل بندرگاه سیدنی نیز همانند تالار اپرا یکی از مشهورترین نمادهای استرالیا شناخته می شود این بنای جذاب معروف به جالباسی بزرگترین پل قوسی فولادی در جهان است،ساخت این پل 40 سال پیش از تالار سیدنی که به سال 1932 برمیگردد به انجام رسید.
این پل 500 متری در ارتفاع 134 متری از بندرگاه ساحل شمالی سیدنی را به یک منطقه مرکزی تجاری اتصال می دهد.دو خط آهن به همراه هشت خط ترافیک جاده ای به غیر از مسیر پیاده روی وجود دارد که می توان بر اساس جریان ترافیک جهت آن را تنظیم کرد.
صعود به نوک پل و تماشای منظره چشم نواز بندرگاه و شهر از کارهای با الویت توریست ها در سیدنی می باشد،نکته جالبی که بهتر است از آن اطلاع داشته باشید این است که بازیگر معروف استرالیایی به نام پل هوگان قبل از اینکه به مشهوریت برسد به عنوان نقاش در این پل کار می کرد.

باغ یخی استرالیا:

باغ یخیباغ Fitzroy پس از سر چارلز آگوستوس فرماندار نیو ساوث ولز و فرماندار کل از مستعمرات استرالیا نامگذاری شد. این باغ قدمتی بالغ بر ۱۵۰ سال دارد و در كمتر شهری میتوان چنین باغی نزدیك به مركز شهر پیدا كرد.این باغ همه ساله در حدود ۲ میلیون توریست خارجی ،توریست محلی دارد.

استرالیا

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 17 دی 1398 15:58
محتوای بیشتر در این بخش: « تور آفریقای جنوبی تور مکزیک »