انواع کلاس های پروازی

1053 دفعه

در هنگام رزرو بلیط هواپیما ممکن است کلاس های پروازی مختلفی در پیش رویتان قرار گیرد. کلاس های پروازی از نظر قیمت و از نظر خدمات و امکانات تفاوت هایی دارد، بنابراین بهتر است که از قبل با ویژگی های هر کدام آشنا باشید.

بلیط هواپیما

هر شرکت هواپیمایی ای ممکن است کلاس های پروازی متفاوتی نسبت به هواپیمایی دیگر داشته باشد اما بعضی از کلاس ها عمومیت بیشتری دارند.

انواع کلاسهای پروازی

فرست کلس (First Class)

لوکس ترین کلاس پروازی  که گران ترین هم محسوب می شود کلاس فرست کلس است. در این پروازها فاصله ی صندلی ها با هم زیاد است و تعداد صندلی بسیار کم است طوری که معمولا به ۲۰ عدد می رسد. صندلی ها کاملا بزرگ و راحتند و هر کس می تواند تلویزیون و وسایل خود را داشته باشد. علاوه بر این هنگام سوار شدن به هواپیما هم قضیه برای مسافران این کلاس پروازی فرق دارد. در واقع مسافران می توانند بدون معطلی به هواپیما سوار شوند و ترانسفر اختصاصی تا هواپیما هم دارد.همچنین  پذیرایی ها لوکس تر است و مهمانداران هم با تجربه تر هستند.

انواع کلاس های پروازی

کلاس اکونومی (Economy Class)

در واقع کلاس اکونومی، ارزانترین روش سفر با هواپیما و حتی وسایل حمل و نقل دیگر مانند کشتی ها و قطارهاست. برای این کلاس پروازی مانیتور و هدفون وجود دارد و معمولا برنامه ی خاصی از آن پخش می شود که تنوع و نوع آن به ایرلاینی که انتخاب می کنید و مدل هواپیمایتان بستگی دارد. با این همه، به دلیل قیمت پایین تری که دارد، مسافران زیادی آن را انتخاب می کنند.

در این کلاس امکانات زیادی در اختیارتان قرار نمی گیرد و معمولا به چند روزنامه و مجله ی تبلیغاتی محدود می شود. حتی در بعضی از ایرلاین های ارزان قیمت، برای پروازهایی که زیر ۲ ساعت باشد، پذیرایی خاصی در نظر گرفته نمی شود و در صورتی که بخواهید غذا یا خوراکی دریافت کنید، باید بابت آن پول پرداخت کنید.

انواع کلاس های پروازی

کلاس تجاری (Business Class)

بیزینس کلس و یا کلاس تجاری است که امکانات بهتر و کامل تری به نسبت کلاس اکونومی دارد. مثلا مقدار بار مجازی که در این کلاس مسافران می توانند حمل کنند، از کلاس اکونومی بیشتر است. صندلی های هواپیما در این پرواز، با هم فاصله ی بیشتری به نسبت صندلی های پروازهای اکونومی دارند، پذیرایی در این کلاس کامل تر است و معمولا غذای گرم سرو می شود. علاوه بر این، امکاناتی که در بیزینس کلس ارائه می شود هم بیشتر است، مثلا هر مسافر می تواند حوله ی گرم خود را داشته باشد و یا اینکه هر مسافر، مانیتور و هدفون خود را برای دیدن فیلم یا گوش دادن به موسیقی دارد.

 

برای مشاهده مطالب و تصاویر گردشگری به  کانال راهنماسفر مراجعه کنید.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 16:01