آکواریوم بزرگ دبی

2205 دفعه

یکی از 10 آکواریوم بزرگ دنیا در دبی قرار دارد . آکواریوم دبی با گنجایش 10 میلیون لیتر آب و هزاران حیوان آبزی، یکی از بزرگترین آکواریوم های داخلی جهان است. آکواریم بزرگ دبی ، درست وسط مرکز خرید دبی مال قرار دارد.حیوانات و نمایشگاه های جدید به طور منظم به این آکواریوم اضافه می شوند. تونل آبی آکواریوم دبی در فضایی به طول 48 متر به شما اجازه می دهد که در این فضای اقیانوسی قدم  زده و از دیدن انواع حیوانات درون آب لذت ببرید. می توانید در آنجا حیواناتی مانند سمورهای آبی – اختاپوسها ی بزرگ اقیانوسی- کروکودیلها – شیر ماهی – اسب آبی و سایر حیوانات را مشاهده کنید. در بخش دیگری از این باغ وحش می توانید انواع مارهای خزنده، مارمولکها، سوسمارهای کوچک و بزرگ و انواع حیوانات دو زیست را ببینید.

از جاذبه های متنوع آکواریوم دبی می توان به قایق هایی با کف شیشه ای برای حرکت روی سطح آکواریوم، قفس های غواصی برای رفتن به داخل آکواریوم، شنا کردن بین ماهی ها و اگر مدرک معتبر بین المللی غواصی دارید، رفتن به داخل آکواریوم و شنا کردن در میان ماهی هاست. اگر اهل شنا و غواصی نیستید و اهل هیجان هستید، می توانید درون یک مخزن شیشه ای مخصوص بین ماهی ها و کوسه ها بروید.

 

تفریحات در آکواریوم دبی

واقعیت مجازی باغ وحش | VRZOO
خوب علاوه بر این که شما می توانید ۳۳ هزار جاندار و ماهی را از ۴۰ گونه مختلف در آکواریوم دبی مشاهده کنید، امکان بازدید مجازی از باغ وحش هم برایتان فراهم آورده شده است. در این بازدید به دنیای حیواناتی که در حال انقراض هستند می روید و سفری بسیار هیجان انگیز را تجربه خواهید کرد. در این سفر سری به خانواده گوریل ها در جنگل های اوگاندا می زنید، همراه یک کوسه ‌نهنگ غول پیکر در دل آب های شفاف مالدیو شنا می کنید و به دنبال فیل ها در مناظر سرسبز آفریقای جنوبی می گردید.
غذا دادن به ماهی ها و جانوران
یکی از جالب ترین فعالیت هایی که می توانید در این مجموعه مشاهده کنید، زمان غذا دادن کارکنان آکواریوم به ماهی ها با لباس غواصی است. شما هم می توانید کنار شیشه مخزن بایستید و نحوه تغذیه این ماهی ها را تماشا کنید و یا گاه دستکش به دست کنید و در غذا دادن به موجودات شریک شوید. البته هر کدام از این ماه های زمان خاصی برای غذا خوردنشان دارند به طور مثال سفره ماهی ها ساعت ۱۰:۳۰ و کوسه های ساعت ۱۴ غذا می خورند.

سوار بر قایق شیشه ای

در آکواریوم دبیقایق هایی با کف شیشه ای وجود دارد که به شما این امکان را می دهد تا ماهی های جذاب آکواریوم دبی را از زاویه جدید مشاهده کنید. برای تجربه سواری با قایق شیشه ای باید به باغ وحش زیرآبی در طبقه دوم دبی مال بروید. هر ۱۰ تا ۲۰ دقیقه یک قایق حرکت می کند که می تواند تا حداکثر ۱۰ سرنشین داشته باشد، سواری این قایق برای کودکان زیر ۳ سال و بانوان باردار ممنوع است.
ملاقات با کوسه ها

میزان هیجانتان هنگام بازدید از آکواریوم دبی قرار است که بیشتر شود، برای اینکار شما باید لباس غواصی بپوشید و درون یک قفس بروید و به اعمال ۱۰ میلیون لیتری آکواریوم دبی بروید. زمانی که درون آب می روید می توانید از فاصله چند سانتی متری کوسه ها را تماشا کنید. در این برنامه ۳۰ دقیقه ای، به غیر از دیدن کوسه ها، شما را به دیگر بخش های آکواریوم می برند و می توانید غذا خوردن بچه کوسه ها را از نزدیک ببینید و اطلاعات جالبی درباره نحوه رشد و پرورش کوسه ها به دست آورید.

دیدار با کروکودیل شاه

کروکودیلی با ۴۰ سال عمر و ۷۵۰ کیلوگرم وزن یکی دیگر هیجان انگیزترین گزینه هایی است که می توانید از آن بازدید کنید. این کروکودیل ۶۰ دندان سفید و تیز دارد که هر یک از آن ها به اندازه انگشت اشاره شماست، طول کروکودیل آکواریوم دبی بیش از ۵ متر است. این کروکودیل در طبقه دوم آکواریوم دبی قرار دارد و از گونه کروکودیل های پوزه کوتاه آفریقایی است.

بایدها و نبایدها در بازدید از آکواریوم دبی

حتما به همراه خودتان یک دوربین عکاسی ببرید تا بتوانید لحظات خوشی که در این مجموعه دارید یا ثبت کنید، اما در برخی از قسمت های این آکواریوم عکاسی با فلش ممنوع است و دلیلش هم این است که فلش برای ماهی ها ضرر دارد.
بسته به سرعت شما، زمان بازدید از آکواریوم دبی متفاوت خواهد بود. با این حال حداقل زمانی که برای بازدید از این مجموعه می توانید کنار بگذارید، دو ساعت است اما اگر بخواهید از هر بخش سر فرصت بازدید کنید، این مدت به بیش از ۲ ساعت افزایش خواهد یافت.
اغلب بخش های آکواریوم دبی را می توان با ویلچر و کالسکه بازدید کرد و به این ترتیب ناتوانان و کم توانان جسمی و مادران شیرده نیز می توانند به آکواریوم دبی بروند.
برای این که رایگان از آکواریوم دبی دیدن کنید می توانید تنها از ماهی های بزرگ و اصلی که در بیرون از مجموعه آکواریوم دیدن نمایید.
اگر هتل اقامتتان یکی از هتل های سوفی‌تل، ریکسوس، د وستین، له مریدیان مینا سیاحی، هابتور گرند، له رویال مریدیان، د ریتز کارلتون، موون‌پیک، ریکسوس پریمیر و هیلتون باشد آکواریوم دبی به شما سرویس های رایگان ارائه می دهد.
توجه داشتید که برای بازدید از آکواریوم دبی لباس های پوشیده بر تن داشته باشید.

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 11 آذر 1398 15:52