آبشار حیرت انگیز نیاگارا در کانادا

2471 دفعه

آبشار نیاگارا (Niagara Falls) که مجموعهٔ سه آبشاراست از معروف ترین و زیباترین آبشارهای جهان می باشد . نواحی اطراف آبشار نیاگارا بسیار سرسبزو چشم نواز هستند و این منطقه برای توریستان بسیار جذاب است.

آبشار نیاگارا ترکیبی از دو آبشار بسیار بزرگ و یک آبشارکوچکترمی باشد. این آبشارها از بزرگ به کوچک به ترتیب عبارتند از: آبشار نعل اسب، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس. علت شهرت آبشار نیاگارا نه به علت ارتفاع آن بلکه به علت عریض بودن آن است. آبشار نعل اسب در بخش کانادایی و آبشار آمریکایی در بخش آمریکایی جای دارند که بوسیلهٔ جزیرهٔ بز یا گوت آیلند از هم جدا شده‌اند. آبشار کوچکتر یا همان نقاب عروس هم در سوی آمریکایی این مجموعه آبشار است که از دیگر آبشارها بوسیلهٔ جزیرهٔ لونا جدا شده است. این آبشارها روی هم رفته بالاترین سرعت جریان در میان تمام آبشارهای جهان را دارند.
در هر ثانیه به طور میانگین در حدود ۱۱۰ تا ۱۶۸ هزار متر مکعب آب در این آبشارها جریان دارد. در فصل زمستان کمترین میزان آب و در فصل تابستان بیشترین میزان جریان آب را در این آبشار ها این نیگارا شاهد هستیم که تا ۶۴۰۰ متر مکعب در ثانیه هم می رسند. در سفر به آبشار نیاگارا می توانید به روش های مختلفی از آن بازدید کنید. در هر دقیقه حدود ۶۰ تن خاک و نمک با آب مخلوط می‌شود که همین موضوع رنگ سبز آب آبشار را می‌سازد. بنابر این که از طریق کدام کشور به آبشار نیاگارا سفر می کنید، می توانید زوایای متفاوتی از آن را شاهد باشید برای بازدید از آبشار نیاگارا بسته به این‌که به کانادا یا آمریکا سفر کرده باشید و این‌که بخواهید کدام بخش از آن را تماشا کنید، راه‌های مختلفی وجود دارد. به تصور بسیاری سریع‌ترین و آسان‌ترین را در کشور آمریکا پرواز به سمت فرودگاه بین‌المللی بوفالو از نیویورک است. پس از آن با اجاره‌ی یک اتومبیل و طی حدود ۴۰ کیلومتر به پل رنگین‌کمان در حدود ۴۰۰ متری آبشار آمریکایی خواهید رسید.

 آبشار نیاگارا

 

آخرین ویرایش در شنبه, 27 ارديبهشت 1399 15:54
محتوای بیشتر در این بخش: خلیج فاندی در کانادا »