شهردیدنی بلوگراچیک صوفیا در بلغارستان

2066 دفعه

شهر بلوگراچیک بلغارستان (Belogradchik) یکی از شهرهای کوچک بلغارستان است که در ضلع شمال غربی و در استان ویدین این کشور، در فاصله 170 کیلومتری از صوفیه واقع شده است ، این شهر بین دو کوه Vedernik  و Venesta  قرار دارد. بلوگراچیک به معنی“شهر کوچک سفید” است .

صخره‌های شهر بلوگراچیک با قدمتی در حدود 200 میلیون سال، یکی از شگفت‌انگیزترین پدیده‌های طبیعی جهان نیز به شمار می‌روند. بر اساس شکل‌های متنوع هریک از صخره‌ها اسامی مختلفی نیز روی آن‌ها گذاشته شده است که معروف‌ترین آن‌ها اسب‌سوار، دوشیزه، قلعه، و آدم و حوا هستند. علاوه بر صخره‌های بلوگراچیک، ارگ بلوگراچیک که در کنار صخره‌ها ساخته شده و در طول سالیان متمادی نقش مهمی در حفظ امنیت و آرامش شهر ایفا کرده است. غار ماگورا با نقاشی‌های ماقبل تاریخ روی دیوارهایش و ارگ بابا ویدا که در شهر ویدین در کنار رود دانوب قرار دارد نیز از دیگر جاذبه‌های تاریخی شهر بلوگراچیک محسوب می‌شوند.

آثار تاریخی و شواهد متعددی که روی صخره‌های بلوگراچیک و قلعه‌ی ارگ شهر پیداشده است اولین تمدن شکل‌گرفته در بلوگراچیک را مربوط به اوایل قرون‌وسطی می‌داند. . این شهر در جریان انتخاب “عجایب هفتگانه جدید جهان” به‌عنوان یکی از گزینه‌ها مطرح شد و از آن‌ پس به شهرتی جهانی دست‌ یافت.

 

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 11 خرداد 1399 13:48