شهر دیدنی اوبد در بالی

2841 دفعه

شهر اوبود بالی یکی از مناطق مسکونی در بالی است که با جاذبه های طبیعی فراوان خود گردشگران تور بالی را به سمت خود جذب کرده است. اوبود در جنوب جزیره بالی که خود یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری جهان است واقع شده است. این جاذبه ها شامل جنگل میمون ها، دریاچه ی براتان، و معبد آبی اولون دانو، غار فیلها ، معبدهای باستانی متعدد، باغ وحش بسیار زیبای بالی ، پارک فیلها و تعدادی موزه و خانه هنر میگردد. مزارع پلکانی برنج بالی هم که از زیبائیهای این منطقه برشمرده میشوند در مسیر این روستا به چشم میخورد.
اوبود (ubud) یکی از شهرهای مرکزی در بالی است، یکی از پرجاذبه‌ترین مکان‌های گردشگری قاره آسیا، در جزیره‌ی گیانیار (gianyar) بالی و شمال دنپاسار قرار گرفته و مرکز فرهنگی و هنری این جزیره است. ابود زیبایی‌های زیادی از جزیره بالی را در خود جای داده است. اوبود به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص، از جمله آثار تاریخی و باستانی متعدد، فرهنگ ویژه، انواع هتل‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های دیدنی، آب و هوای مطبوع و مناظر طبیعی زبانزد خاص و عام است.
دو منطقه معروف در اوبد Pakudui و Sebatu می باشند که بازدید از آنها را نباید فراموش کرد. مجسمه های چوبی در Pakudui شهرت فراوانی دارند. پارک فرهنگی ۲۴۰ هکتاری garuda wisnu kencana که به اختصار gwk نامیده می‌شود، از دیگر جاذبه‌های منطقه پاکودوئی است. معبد تاریخی پورا ماراجان آگونگ (pura gunung kawi) به وسعت ۴۰۰ متر که در شرق پاکودوئی واقع شده، نیز دیدنی است. گردشگران در اقامتگاه های تفریحی و ویلایی شهر اوبد میتوانند از تماشای مناظر زیبای مزارع پلکانی برنج و دامنه های سرسبز و با طراوت لذت ببرند همچنین میتوانند با دوچرخه سواری در شهر اوبد علاوه بر لذت بردن از آب و هوای مطبوع اوبد، فرصت کافی برای سر زدن به زیبایی های طبیعی این منطقه به دست بیاورند.


در اوبود اقامتگاه‌های توریستی پرزرق و برق بسیاری وجود دارد و به ویژه در شمال آن که تگالالانگ (tegallalang) نام دارد و شما می توانید تفریحات لذت بخشی را در این منطقه تجربه کنید، از جمله دوچرخه سواری در این منطقه، علاوه بر لذت بردن از آب و هوای مطبوع آنجا، فرصت کافی برای سر زدن به زیبایی‌های طبیعی این منطقه به دست آورید و در عین حال به یک ورزش مفرح نیز بپردازید. اوبود را پایتخت فرهنگی بالی می دانند و بهترین جا برای خرید صنایع دستی است. هر چند صنایع دستی بالی را در جای جای این جزیره‌ی زیبا می توان یافت ولی اوبود مرکز اصلی ارائه آثار هنری ساخته شده به دست ساکنان روستاهای اطراف است. جنگل میمون‌ها، دریاچه براتان، غار فیل‌ها، معبد آبی اولون دانو، باغ‌وحش بالی، معبدهای باستانی متعدد و مزارع پلکانی برنج از دیگر زیبایی‌های این منطقه است.

جنگل میمون اوبود:

با جنگل ها ی سرسبز گرمسیری، صدها میمون که آزادانه پرسه میزنند و معابد مقدسی که با مجسمه ها سنتی تزیین شده اند، جنگل میمون «اوبود» یکی از برجسته­ ترین جاذبه های اوبود است. گردشگران در فضایی آرام در میان ۱۲٫۵ هکتار جنگل با درختان بلند گردش میکنند. در این جنگل وقتی سالن ها، مجسمه ها و معابد را مشاهده می کنید، یک فضای روحانی خواهید داشت. شما حتی می­توانید «مکاک»های (نوعی میمون) مهربان و دم دراز را تماشا از نزدیک تماشا کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در جنگل قدم بزنید و در دنیای زیبا و باستانی «بالی­ها» گم شوید. سوغاتی هایی که می توانید از بالی بخرید

گوآ گجا جاذبه اوبود:

نماد سنگی حکاکی شده با شیاطین و تزیینات ترسناک فقط یکی از جذابیت های این معبد باستانی است. «گوآ گجا» (که به معنای غار فیل است) جایگاه مقدسی است که از مجموعه ای از تصویرهای نفیسی از هندو و بودیسم ساخته شده است. بر طبق معماری غار، تخمین زده میشود غار مربوط به قرن ۱۱ باشد. مجموعه دارای استخرهای حمام و چشمه هایی است که توسط مجسمه های برجسته و دیوارهای حکاکی شده احاطه شده اند. اینجا حتما ارزش دیدن را دارد.پورا تامان ساراسواتی:

این کاخ آبی مجلل یک حوض زیبای نیلوفر در مقابل دروازه سنتی باشکوه بالی دارد که آن را به یکی از برجسته ترین جاذبه های اوبود تبدیل کرده است. کاخ به احترام «سارا سواتی»، الهه حکمت، دانش و هنر ساخته شده است. و با دیدن صحنه های فرهنگی و هنری «اوبود» احترام فراوانی که به الهه گذاشته شده است در معماری حماسی، فواره های آب مانند خلاقیت هنرمندان «اوبود» و حکاکی های مطبوع به احترام خدای هندو را مشاهده خواهید کرد. در کنار این معماری عالی؛ کاخ «سارا سواتی» بهترین مکان برای تماشای نمایش های سنتی است. کارهای جالبی که در سفر به بالی می توان انجام داد
قصر اوبود
قص «اوبود» یا «پوری سارن اگونگ» یک از برجسته ترین جاذبه های اوبود است و در یک محله قرار گرفته و با بازارها، رستوران ها و چیزهای دیگر احاطه شده است. قصر معماری سنتی بالی را در بهترین شکل آن با باغ های تزیین شده، حکاکی ­های زیبا و دروازه های بزرگ به نمایش گذاشته است. در طول شب حیاط کاخ به یک صحنه باشکوه برای اجراهای محلی تبدیل میشود.

شالی های برنج پلکانی تاگالالانگ:

یکی از مناظر زیبا و کارت پوستالی «اوبود» ساقه های باریک برنج هستند که توسط درختان نخل بلند و سرسبز گرمسیری احاطه شده اند و «تگلالانگ» را به یک مکان جذاب برای باردید تبدیل کرده است. اما این زیبایی های خاص تنها بخشی از جذابیت این مکان است. شال های پاکانی برنج «اوبود» برای استفاده بهینه از آب و سازماندهی وتحدهای اجتماعی محلی ساخته شده اند. به عبارت دیگر این شالی های پلکانی نه تنها گردشگران را از سراسر جهان جذب می کند بلکه مردم محلی را نیز بهم پیوند میدهد که بارتاب ارزش ها و فرهنگ بالای بالی است. گردشگران میتوانند به روستاهای اطراف برای شنیدن داستان های محلی شگفت انگیز بروند و آداب و رسوم و سبک زندگی مردمی که این شالی های باشکوه را ساخته اند مشاهده کنند.

آبشار تگنونگان:

در کنار سواحل مشهور بالی چشم اندازهای طبیعی متنوع بالی از بالای تپه های «اوبود» امتداد مییابد. «آبشار تگنونگان» در نزدیکی «اوبود» یکی از جاذبه های طبیعی بالی است. آبشار توسط گیاهان گرمسیری، سرسبز و کوهستانی خاص «اوبود» احاطه شده است. پیاده روی اطراف آبشار و بالا رفتن از آن بی خطر است. در روزهایی که آب به اندازه کافی عمیق است میتوانید از ارتفاع ۱۰ متری از صخره ها به داخل آب خنک پایین شیرجه بزنید.
آبشار تگنونگان جاذبه دیدنی اوبود بالی

پیاده روی در کامپوآن ریج:

در میان تپه ها و چشم اندازهای باشکوه «اوبود»، «کامپوآن ریج» یکی از پربازدیدرین مناطق برای پیاده روی، دوچرخه سواری و گشت و گذار است. معبد «گانونگ لبا»، رودخانه ها، دره ها و امتداد درختان نخل سرسبز گرمسیری این منطقه را مکان مناسبی برای بازدید کرده است. این مکان همچنین به تاریخ باستانی «اوبود» گره خورده است به این دلیل که به عنوان نقطه تلاقی دو رودخانه است جایی که به روحانی هندو «رسی مارکاندیا» الهامات الهی میرسید و اولین معبد شهر را او ساخت. رویدادی که بعدا اهمیت «اوبود» را به عنوان یک مکان معنوی مطرح کرد.

موزه رنسانس بلانکو:

این موزه در عمارت نقاش افسانهای «دان آنتونیو بلانکو» واقع شده است. این موزه یک ترکیب بی نظیراست از چندین فرهنگ که استاد را در طول زندگیش تحت تاثیر قرار داده اند. نقاشی های «بلانکو» شعرهای مصور هستند و عمارتش یک ساختمان اروپایی باروک با عظمت دوره رنسانس است.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 17 شهریور 1398 15:26