معبد لوط (Tanah Lot) در بالی

2115 دفعه

 معبد لوط یا تانالوت از معابد افسانه ای بالی به شمار می آید. این معبد در ۴۵ کیلومتری کوتا و در سواحل غربی جزیره بالی بر فراز شبه جزیره کوچکی که به هنگام مد ارتباط خود را با خشکی از دست داده و تبدیل به جزیره ای زیبا می گردد واقع شده است.

معبد لوط به هنگام مد ارتباط خود را با خشکی از دست داده و تبدیل به جزیره ای زیبا می گردد. بازدید از این معبد در صورتی میسر است که دریا در حالت جزر بوده و شما قادر به عبور از راهی که به آن منتهی می گردد باشید.این معبد یکی از معابد هفت دریا در اطراف سواحل بالی است و هر یک از معابد هفت دریا بعد از تأسیس شدن در امتداد سواحل جنوب غربی قرار دارند. مردم بالی معتقدند که مار بزرگی که مار دریا آن را می نامند از این معبد در مقابل روح های خبیپ محافظت می کند اما کسی تا کنون این مار را ندیده است.

جزر و مد های اقیانوسی که میزبان این سنگ است بسیاری از توریست ها را به  خود جذب کرده است. نا گفته نماند که این محل مورد علاقه ی عکاسان در سراسر دنیا است. معبد لوط در بالی دارای پوشش سر سبزی است که توریست ها از دیدن آن لذت می برند و هوای مرطوب اطراف معبد موجب می شود که این پوشش همیشه سبز باشد اما به دلیل محدودیت هایی که این تخته سنگ در آب دارد امکان توسعه آن چنان که باید نیست.

قبل از اینکه به  معبد لوط  برسید، باید از یک بازار بزرگ عبور کنید. این بازار برای فروش انواع سوغاتی های بالی، و پوشاک برپا شده است از این رو، مکانی است که توریست ها به آن سر می زنند و در ضمن خرید های خود سری هم به این معبد می زنند البته اگر شرایط جوی و جزر و مد به آن ها این اجازه را بدهد.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 11:51