برج سیدنی در استرالیا

3826 دفعه

برج سیدنی ملقب به MAP برج سیدنی، یکی از بلندترین برج ها بوده و در استرلیا دومین برج مرتفع به شمار میرود. این برج به عنوان دومین برج مرتفع پس از برج آسمان واقع در نیوزلند، در نیمکره جنوبی به حساب می آید. به سادگی می توان گفت برج سیدنی در واقع یکی از اعضای فدراسیون برجهای جهانی می‌باشد. این برج مرتفع دارای ارتفاع ۳۰۹ متری بوده و از طریق مرکز خرید خیابان پیت می‌توان به ورودی آن دسترسی داشت. این برج اکنون یکی از پر بازدید ترین مکان های گردشگری در جهان به حساب می آید و بازدید از آن برای عموم آزاد است. جالب است بدانید ساخت برج سیدنی در استرالیا حدود ۳۶ میلیون دلار هزینه داشته است.
برای برج سیدنی سه قسمت مختلف در نظر گرفته شده که این سه قسمت برای عموم قابل استفاده می باشد. یکی از هیجان انگیز ترین قسمت های این برج در ارتفاع ۲۵۰ متری از سطح زمین قرار گرفته، و دارای زاویه دید ۳۶۰ درجه از سطح شهر می باشد. در ارتفاع ۲۶۸ متری از این برج می توان دسترسی به یک فضای باز داشت که از آن طریق پایین برج قابل مشاهده می باشد. لازم است بدانید بازدید از این طبقه با وقت قبلی انجام می شود. در بالای برج یک رستوران گردان همراه با یک بوفه قرار گرفته که ۲۲۰ نفر را در خود جای داده و سالانه میزبان حدود ۸۵ هزار مهمان و گردشگر می باشد، از این تعداد بازدید کننده ۵۰ هزار نفر مهمان بین‌المللی بویژه از کشورهای آسیایی می‌باشند. گنجایش این برج ۹۵۰ نفر است و حدود ۱۵۰۴ پله دارد. با این که این برج خیلی قطور به نظر نمی رسد، اما با ۵۶ کابل که هر کدام ۷ تن وزن دارند، ثابت شده است که در مقابل زلزله نیز مقاوم می باشد.

 برج سیدنی در استرالیا

 

 سه قسمت مختلف در این برج وجود دارد که قابل استفاده برای عموم است. یکی از قسمتها در ارتفاع ۲۵۰ متری سطح زمین قرار گرفته‌است که مهمانان با زاویه دید ۳۶۰ درجه می‌توانند سطح شهر سیدنی را بنگرند.
در این طبقه فروشگاه عرضه سوغات و دستگاه اندازه گیری باد (باد سنج) را می‌توان مشاهده نمود. در ارتفاع ۲۶۸ متری برج می‌توان به یک فضای باز دسترسی داشت که از آن طریق پایین برج قابل مشاهده‌است. بازدید از این طبقه نیازمند به دریافت وقت قبلی می‌باشد.
یک رستوران گردان بهمراه بوفه در بالای برج قرار دارد. این رستوراندارای گنجایش ۲۲۰ نفر و سالانه پذیرای ۸۵ هزار مهمان می‌باشد. از این تعداد بازدید کننده ۵۰ هزار نفر مهمان بین‌المللی بویژه از کشورهای آسیایی می‌باشند.
ظرفیت این برج ۹۶۰ نفر می‌باشد. بازدید کنندگان برج حدود ۴۰ ثانیه از طریق سه آسانسور می‌توانند به بالای برج برسند.این برج سالانه شاهد چندین مراسم آتش بازی رنگارنگ بویژه در جشنهای ملی و سال نو استرالیا بوده‌است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 22 مهر 1398 15:54
محتوای بیشتر در این بخش: شهر ملبورن استرالیا »