شهر ملبورن استرالیا

4314 دفعه

ملبورن (و ایالت ویکتوریا) در میان شهرهای استرالیا لقب «بوستانشهر» گرقته است Australia's garden city. این شهر در دههٔ اخیر چند بار به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی معرفی شده است. شهر ملبورن در استراليا يك شهر چندفرهنگی است و پایتخت فرهنگی ایالت ویکتوریا به حساب می آید. مردم ملبورن حضور فعالی در شهر دارند و عاشق رويدادهای فرهنگی، غذاخوردن در بيرون از خانه، رفتن به گالری ها، گذراندن وقت در ساحل، و انجام ورزش‌های مختلف هستند.

امروزه این شهر به عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقات، هنر و فرهنگ و مد، ورزش و تفریح و جهانگردی و نیز فعالیتهای تجاری و صنعتی استرالیا شناخته می‌شود؛ تا جایی که از آن به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر و مد و ورزش این کشور یاد می‌گردد. ملبورن با معماری نفس گیر خود به ادغام مؤلفه های کهن و جدید می بالد. پارک ها و باغ های فوق العاده زیبا، مناظر خیابانی شگرف و گروه های اقلیت مهمان دوست، ملبورن را به پرطرفدارترین شهر استرالیا برای مهاجران، گردشگران و دانشجویان بدل ساخته است.

تفریحاتی که در ملبورن باید انجام دهید:

شنا و ساحل گردی : یکی از تفریحات استرالیایی ها استراحت در ساحل های شنی و زیر نور خورشید است. سنت کیلدا که فقط 30 دقیقه از شهر فاصله دارد یکی از امن ترین ساحل های ملبورن است. سواحل دیگری همچون اسکله ملبورن، ملبورن جنوبی، پارک مرکزی، الوود، همپتون، برایتون، سندرینگام و ویلیامز تاون همه سواحل بسیار زیبا و شلوغ ملبورن هستند که آخر هفته مملو از گردشگر می شوند.

ورزش های آبی: خلیج پورت فیلیپ برای قایق رانی، اسکی بادی روی آب و کایت سواری روی آب بسیار مناسب است. سواحل الوود و پارک مرکزی نیز برای اسکی بادی روی آب شهرت دارند.

بالون سواری: افرادی که آرامش و حرکت بسیار آهسته در هوا و میان پرندگان را دوست دارند می توانند بالون سواری را انتخاب کنند. بالون ها بر فراز ملبورن و دره زیبای یارا حدود یک ساعت در آسمان حرکت می کنند.

مکان‌های دیدنی و معروف ملبورن عبارتند از:

میدان فدراسیون

موزه هنرهای معاصر هِیده

گالری ملی ویکتوریا NGV (قدیمی‌ترین و بزرگترین گالری استرالیا)

کلیساهای پولس مقدس

آکواریوم ملبورن

شهر ملبورن استرالیا

 

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 09 مهر 1398 16:37