18 ارديبهشت 775

نام کویر لوت ایران در گینس

5852 دفعه

یک دونده ایتالیایی توانست در منطقه گندم بریان کویر لوت یعنی در گرم‌ترین نقطه دنیا، ۷۵ کیلومتر بدود و نام خود را در فهرست رکوردهای گینس ثبت کند. با ثبت این رکورد، نام کویر لوت ایران هم برای اولین بار در فهرست گینس قرار گرفت.

کویر لوت

ماجراجو و گردشگر ایتالیایی به نام پائولو ونتورینی در روز ۲۸ تیر ماه یک رکورد جهانی را به ثبت رساند. او توانست در گرم‌ترین نقطه دنیا که منطقه گندم بریان در کویر لوت واقع در ایران است به مدت ۱۱ ساعت و ۵۷ دقیقه ۷۵ کیلومتر بدود آن هم در حالی که دمای هوا ۵۲ درجه سانتی گراد و دمای خاک ۸۰ درجه بود.

پائولو ونتورینی ساعت هفت و چهار دقیقه صبح روز چهارشنبه از گندم بریان شروع به دویدن کرد و با عبور از مسیر صعود تا ارتفاع یک هزار و ۱۴۵ متری قله گندم بریان و ۱۱۵۰ متر مسیر برگشت، در ساعت هفت و ۱۴ دقیقه بعد از ظهر رکورد خود را ثبت کرد.

ثبت رکورد گینس در کویر لوت

در ابتدا قرار بود که برنامه او در روز ۳۰ تیر انجام شود اما چون طوفان های ۱۲۰ روزه ایران در این روز شدت بیشتری داشت قرار بر این شد که برنامه زودتر انجام شود. سرعت طوفان در زمانی که او می‌دوید ۵۵ کیلومتر در ساعت بود و در این ۱۲ ساعت او ۶ لیتر آب خورد و سه لیتر نیز سرم وصل کرد و ۵ کیلوگرم نیز وزن کم کرد. درواقع حدودا ۱۴ لیتر چرخش آب در بدن او انجام گرفته است و اکنون حال جسمانی خوبی دارد. البته در این ۱۲ ساعت او مرتبا توسط تیم پزشکی معاینه می‌شد. دو فیلمبردار از گینس، تیم پزشکی، یک نماینده از سفارت ایتالیا و مدیر یک شرکت گردشگری در کرمان او را همراهی کردند. وی برنامه خود را در کاروانسرای شفیع آباد کرمان به اتمام رساند و توانست نظر کارشناسان گینس را جلب کرده و این رکورد را به نام خودش در جهان ثبت کند.

برای مشاهده مطالب و تصاویر گردشگری به  کانال راهنماسفر مراجعه کنید.