29 ارديبهشت 1397

فوران آتشفشان به گردشگری هاوایی

1087 دفعه

فوران آتشنفشان در هاوایی تاکنون ضرر چندین میلیون دلاری را برای صنعت گردشگری این جزیره بزرگ آمریکایی رقم زده است.

 فعالیت آتشفشان «کیلاویا» در جزایر هاوایی ایالات متحده آمریکا علاوه بر این که زندگی و فعالیت ساکنان منطقه را دچار مشکل کرده است، موجب شده شمار توریست‌های این منطقه مهم گردشگری تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کند و از ماه می تا جولای ۵ میلیون دلار زیان به صنعت گردشگری وارد کرده است.

 

یورونیوز نیز گزارش کرده تاکنون بسیاری از مردم منطقه خانه‌های خود را ترک کرده‌اند و مقامات آمریکایی قصد دارند تا هزاران نفر دیگر از ساکنان مناطق تحت خطر را پیش از آنکه گدازه‌ها به منازل آنها برسد، تخلیه کنند.

فعالیت این آتشفشان سبب نابودی ده‌ها خانه و جاده شده است. در همین راستا صلیب سرخ آمریکا اعلام کرد که بخشی از افرادی که خانه‌هایشان را در جریان این واقعه از دست داده‌اند، در پناهگاه‌های خود اسکان خواهد داد.

رزرو هتل‌ها برای فعالیت‌های گردشگری دیگر نیز مختل شده و برخی از کشتی‌های تفریحی تصمیم گرفتهاند حتی به کرانه غربی جزیره که در فاصله ۸۰ مایلی (۱۲۹ کیلومتری) آتشفشان قرار دارد نیز وارد نشوند.

صنعت گردشگری یکی از بزرگترین  صنایع در جزیره هاوایی و یک عامل مهم اقتصادی در این منطقه است. این جزیره در میان مجمع‌الجزاریر هاوایی بیشترین رشد گردشگری را در سال گذشته به خود اختصاص داد. توریست‌های بین‌المللی در سال گذشته در مجموع ۲.۵ میلیارد دلار در این جزیره هزینه کردند.


 منبع: ایسنا