موزه سنگ و گوهر آزادی

1698 دفعه

موزه سنگ و گوهر آزادی در سال 1388 در گالری اصلی مجموعه برج آزادی واقع در میدان آزادی تهران راه اندازی شد. این مجموعه یکی از کم نظیر ترین کلکسیونهای جهان به شمار میرود چرا که مهمترین سنگهای تزیینی جهان در آمریکا 97 نوع سنگ را در خود جای داده است و این در حالی ست که موزه آزادی 140 نوع سنگ و گوهر زینتی کمیاب مثل کهربا , الماس , یاقوت و زمرد است.
گرد آورنده این سنگها نادر صنعانی پدر سنگ و گوهر شناسی ایران است که طی سفر به 40 کشور دنیا و شرکت در نمایشگاههای سنگ و گوهر موفق به کشف بیش از 370 گوهر ایرانی شده است و آنها را در این موزه به نمایش گذاشته است.
این موزه دارای تالار گوهر های ایرن و جهان, انواع سنگهای قیمتی با تراش منحصر به فرد توسط هنرمندان جهان , باغ گوهر ها و پرنده های گوهرین, مجسمه های سنگی کمیاب, کیک گوهرین شامل  371 نوع گوهر که کاملترین مجموعه انواع گوهر در سراسر جهان به شمار می رود، است.
موزه سنگ و گوهر آزادی دارای 4 غرفه است، زیباترین غرفه این تالار اختصاص به نگین بی همتایی دارد که آن را الماس سبز می نامند. گوهری که پس از 120 سال جستجوی شکارچیان گوهرها سرانجام در ایران کشف شدهه است.

آدرس:‌تهران، میدان آزادی، برج آزادی 

 

آخرین ویرایش در شنبه, 29 ارديبهشت 1397 11:52