آبشار کبودوال در گلستان

1186 دفعه

آبشار کبودوال تنها آبشار خزه ای ایران است و بزرگترین آبشار تمام خزه ای جهان می­باشد. آبشار کبودوال واقع در ۵ کیلومتری جنوب شهر علی آباد کتول تنها آبشار خزه ای ایران است و در محل تفرجگاه عمومی شهر واقع شده است که طبیعت بکر و با صفایی را در خود جای داده است. این تفرجگاه با داشتن امکاناتی برای جلب توریست از نقاط مهم تفریحی استان گلستان می­باشد.

آبشار کبودوال در دل جنگل و دامنه کوه هارون واقع شده است که از چشمه های جنوبی تشکیل شده و در عمق دره ای که جنگل انبوهی آن را پوشانده، قرار دارد. این منطقه از تنوع گونه‌های گیاهی و چشمه‌های فراوان برخوردار است و آب آبشار زلال و شفاف بوده و قابلیت شرب دارد و در فضای آرام و سکوت جنگل، بهترین وسیله تسکین و آرامش انسان می­باشد. در مسیر آبشار، آلاچیق­ها، سکوها و چادرهای انفرادی و گروهی به تعداد کافی و مناسب نصب شده است.

هم اکنون اين منطقه در تابستان به ويژه در ايام تعطيل، علاقمندان به طبيعت را به خود جذب مي نمايد. آبشار کبودوال در ايام گذشته هم بدون هيچ گونه امکانات تفريحي، مورد استفاده علاقمندان از نقاط مختلف بوده و در مجموع در زمره بهترين نقاط تفريحي استان گلستان مي باشد. در صورت تامين تجهيزات و تاسيسات و رعايت کامل ملاحظات زيست محيطي که تاکنون بخش اعظم آن مهيا گرديده قادر به جلب و جذب علاقمندان بسياري از سطح کشور خواهد شد.

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 12:50