آبشار ویسادار آبویار در گیلان

1523 دفعه

آبشار ویسادار آبویار
آبشار ویسادار یکی از زیباترین و سومین آبشار بزرگ استان گیلان می باشد.و یکی از مناطق زییای طبیعت گردی گیلان می باشد طول این ابشار به 20 متر می رسد. ویسادار در لغت به معنای سایه درخت بید است.
در مقابل آبشار ویسادار پل فلزی قرار داده اند که با عبور کردن از روی پل دیدن تمام آبشار ویسادار برای شما فراهم می‌شود. ارتفاع زیاد پل از سطح زمین باعث ایجاد ترسی همراه با هیجان و لذت برای شما می شود که قابل توصیف نیست.
دیدن آبشار ویسادار  از بالا و فرود زیبای آب به داخل گودال زیر آبشار و صدای زیبای شرشر آب باعث رویایی شدن این آبشار می شود.تماشای این آبشار از پایین نیز لذت خاص خودش را دارد. زمانی که نور خورشید از لابه لای درختان اطراف آبشار راهی به پایین آبشار پیدا می کند و باعث روشن شدن پایین آبشار می شود منظره ای زیبا ایجاد میشود.
رودخانه‌ای که در پایین آبشار تشکیل شده است نیز خود زیبایی های فراوانی دارد و شاید شما را وادار به استراحت کردن در کنار این رودخانه کند.و همچنین از زیبایی جاده رسیدن به آبشار نمی توان به سادگی گذشت. جاده‌ای که در فصل تابستان یک دست سبز می شود و در فصل پاییز رنگارنگ می شود.

آبشار ویسادار را شما می توانید در جنگل پیلمبرا ببنید. برای رفتن به آبشار شما می توانید از هر شهری که هستید با وسیله شخصی خود را به شهر رشت برسانید و از رشت راهیه جاده رضوانشهر بشوید و از رضوانشهر در غرب، به طرف جاده آستارا و شهر پره سر بروید. از پره سر به سمت روستای آبویار بروید و با طی کردن حدود 13 کیلومتر به تابلو آبشار ویسادار آبویار می رسید بعد از تابلو مسیر را ادامه دهید. این مسیر اوایلش آسفالت است و مابقی تا آبشار خاکی.