راهنمای خرید چادر مسافرتی

80 دفعه

چادر مسافرتی اقامتگاه موقت و خانه ای است قابل حمل که بسیار در سفرهای کوتاه و طبیعت گردی مورد استفاده قرار میگیرد.چادر مسافرتی در هر شرایطی از شما دربرابر آفتاب و گرما، باران و سرما، باد و حشرات محافظت می کند و آسایش یک سفر را برای مسافران به همراه می آورد.
انتخاب چادر مسافرتی مناسب به اندازه انتخاب خانه نکته دارد. نکاتی که اگر به آنها توجه نکنید نمی توانید به درستی از چادر مسافرتی استفاده کنید و این عدم استفاده یعنی هدر دادن پول و زمان.
اما یا کمی مطالعه یا دریافت مشاوره از یک متخصص می توانید خرید چادر مسافرتی مناسبی داشته باشید تا هر زمان به سفر رفتید براحتی چادر را نصب و جمع کنید و از استراحت در آن لذت ببرید.
امروزه چادرهای مسافرتی تنوع زیادی پیدا کردند و در رنگها، ابعاد و کاربردهای مختلف تولید و درسراسر جهان به فروش می رسند.قیمت چادر مسافرتی براساس ظرفیت ،جنس پارچه، جنس تیرک ها، مدل طراحی چادر متفاوت است.


1 - ظرفیت چادر مسافرتی
با در نظر گرفتن تعداد مسافران ظرفیت چادر مشخص می شود. چادرها با ظرفیت های مختلف تولید می شوند، از چادر مسافرتی 1 نفره تا چادرمسافرتی 12 نفره در بازار وجود دارد . بر روی بسته بندی تمام چادرها ظرفیت افراد برای نشستن و خوابیدن نوشته شده. معمولا ظرفیت تعداد افراد نشسته دو برابر تعداد افراد خوابیده است. به عنوان مثال در چادر دو نفره تعداد افراد نشسته 4 نفر و تعداد افراد خوابیده دو نفر محسوب می شود.
هرچقدر که ظرفیت چادر بالاتر رود وزن چادر بالاتر می رود و بسته بندی آن بزرگتر می شود . برای همین منظور افرادی که پیاده روی یا کوله گردی دارند باید نهایتا از چادرهای با ظرفیت 3 الی 4 نفر خوابیده و با بسته بندی مناسب کوله استفاده کنند.
2 - جنس پارچه چادر مسافرتی
استحکام پارچه چادر مسافرتی، نفوذ ناپذیری پارچه در برابر رطوبت و باران، دوام و انعطاف پذیری پارچه چادر مسافرتی و زیبایی و ظرافت پارچه چادر مسافرتی،باید معیاریک خریدارباشد.
جنس پارچه یکی از مهمترین معیارهای تعیین قیمت چادر است. چادرها در جنس های پلی استر، برزنت و شمعی تولید می شوند. بسته به کاربرد چادر جنس های مختلفی به کار می رود .برای چادرهای با ظرفیت بالای 10 نفر و سبک خیمه ای معمولا از پارچه برزنت استفاده می شود و برای چادرهای مسافرتی کم حجم از پلی استر .
تراکم پلی استر بکار رفته و خاصیت هایی مثل ضد آب و ضدآتش بودن یا انعطاف پذیری و نرمی پارچه در تعیین قیمت چادر مسافرتی تاثیر گذار هستند.
3 - جنس تیرک ها
تیرک یا عصا حکم استخوان های یک چادر را دارند. برای اینکه چادر براحتی نصب شود و دربرابر باد مقاوم باشد باید تیرکهای مقاومی داشته باشد. همچنین برای اینکه برای حمل سبک باشد باید تیرکهای کم و از جنس سبکی داشته باشد.
تیرک از جنس آلومینیوم و فایبرگلاس جزو سبک ترین تیرکها و تیرکهای آهنی جزو مقاوم ترین ها محسوب می شوند.
4 - مدل چادر مسافرتی
چادر مسافرتی ها مدل های مختلفی دارند: چادرهای خیمه ای ، گنبدی ،چادر سرخپوستی ، چادر اتوماتیک ، چادر عصایی ، چادر دوپوش و تک پوش ، چادر دوش
برای انتخاب مدل باید به کاربرد آن دقت کنید:
چادر مسافرتی عصایی :
چادرهایی هستند که پارچه از تیرکها جدا بوده و تیرکهای تاشونده آنها پس از باز شدن داخل لبه های چادر رفته و چادر سرپا می شود . این چادرها برای کوهنوردی و کوله گردی مناسبند چون به دلیل تاشدن تیرکها بسته بندی جمع و جوری دارند.
چادر اتوماتیک:
چادرهایی هستند که تیرکها به چادر وصل هستند و با یک یا چند حرکت ساده باز و بسته می شوند. این چادرها برای کمپینگ مناسبند چون معمولا به دلیل ساختار اتوماتیک وزن بالایی دارند.
چادر خیمه ای :
برای کمپینگ با تعداد افراد بالا و زمان طولانی مناسب هستند این چادرها ارتفاع زیادی دارند و پارچه و تیرکهای سنگینی دارند و نصب آنها کمی سخت و زمانبر است .به همین دلیل فقط برای سفرهای با خودرو و زمان طولانی مناسبند.
چادرهای بالا می توانند دو پوش یا تک پوش باشند. درصورتی که چادر مسافرتی دوپوش باشد یک لایه توری در زیر و یک لایه با پلی استر بالاتر در روی آن قرار میگیرد و با میخ به زمین محکم می شود این نوع چادر به دلیل سبک دو لایه برای تمام فصول مناسب بوده و در تابستان با لایه درونی و در زمستان با لایه بیرونی می توان از گرما و سرما در امان ماند.
در نهایت کلیه خریداران چادر باید این نکات و بسیاری از نکات ریز دیگر را که برای سفرهای ایشان مهم است را در نظر بگیرند و پس از تحقیق کامل اقدام به خرید چادر مسافرتی خود کنند.
بدین منظور فروشگاه اینترنتی تخصصی کمپینگ و کوهنوردی را به مسافران معرفی می نمائیم به نام "پرانا" ، که علاوه بر داشتن تنوع بسیار زیاد چادر در امر مشاوره فروش یکه تاز بوده و قبل از خرید کالا به کلیه خریداران خود مشاوره تخصصی خرید تلفنی و اینترنتی درباره کلیه محصولات خود می دهد.
بدین ترتیب خریداران تجهیزات سفر ، کمپینگ و کوهنوردی می توانند با استفاده از مشاوره رایگان پرانا با خیال راحت اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایند.
اطلاعات تماس : 57852-021
وب سایت : prana.ir